Xbox ile Oyunlara Çıkmadan Erişeceğiz

Xbox ile Oyunlara Çıkmadan Erişeceğiz

Microsoft'un oyun konsolu güldür güldür geliyor. İlk olarak Xbox Series X sonrasında Series S derken yeni konsollar iddialı olacak. Donanım olarak zaten çok güçlü olacak olan konsolların, yazılım açısından da bazı yenilikleri olacağı ortaya çıktı.

Lords of Gaming çalışanlarından biri olan Jerko Cilas tarafından ortaya çıkarılan yeni özelliğe göre oyun konsollarına, satın alınmamış oyunlar bile önceden indirilebilecek.

İlginizi Çekebilir: Harry Potter Hogwarts Legacy Nasıl Bir Oyun Olacak?

Xbox Oyunlarını Önceden Konsola İndirebileceğiz

Jerko Cilas, yeni nesil oyun konsollarında kullanılacağı düşündüğü bu özelliği Xbox mobil uygulamasında fark etti. Mobil uygulamaya giren isim, henüz çıkış bile yapmayan Assassin's Creed Valhalla oyununun erken erişimde olduğunu gördü.

Oyunun sayfasında “Download to Console” ifadesi yer alıyordu. Bu ifadeye tıklayan Cilas, oyunun konsoluna indirildiğini gördü. Oyun dosyaları Microsoft'un konsollarına inmişti ve hazır bir şekilde gösteriliyordu. Oyuna girmek için önce satın alma işleminin gerçekleşmesi gerektiği de anlaşıldı. Zaten oyun 10 Kasım'da çıkış yapacak. Kullanıcıların önce oyunu satın alması, sonra çıkış tarihini beklemesi gerekiyor.

Xbox

Fakat hem satın alma işlemi yapılır hem de çıkış tarihi gelirse, herhangi bir bekleme olmadan oyunlara erişim sağlanabilecek. Daha önce Microsoft tarafından yeni Xbox oyun konsollarında çalışacağı söylenen akıllı teslimat isimli bir özellikle özdeşleşen yeni sistemin, sadece yeni konsollarda çalışacağı düşünülüyor ve sadece belli oyunlar için geçerli olacağı söyleniyor.

Xbox

Beta uygulamasının son sürümü yayınlandıktan sonra, Xbox akıllı indirme yönetimi özelliğinin bu şekilde kullanılıp kullanılmadığını göreceğiz. Şu an Microsoft ek bir açıklama yapmadı. Ek bir açıklama olmadığı gibi hangi konsollarda bu özelliğin kullanılabilir olacağı ve hangi oyunların bu sınır içerisinde olacağı da bilinemiyor.