Nintendo Switch OLED duyuruldu! Avuçiçi bilgisayarlarla rekabet edebilir mi?

Nintendo Switch OLED duyuruldu! Avuçiçi bilgisayarlarla rekabet edebilir mi?

Nintendo, 8 Ekim 2021'de Switch platformuna 7 inç OLED panelli yeni konsolunu getiriyor. Bir süredir gündemde olan Switch Pro adını almasını beklemediğimiz yeni konsolun, avuçiçi bilgisayar modellerinin artışı ile rekabet edip edemeyeceği soru işareti olarak değerlendiriliyor.

nintendo switch oled

Switch Pro konsolu ile ilgili sızıntılar devam ederken 4K görüntü özellikleri  ve NVIDIA DLSS ilk kez oyun bilgisayarları dışında böyle bir konsolda görülecek gibi. Yine de bu bilgiler henüz resmi olarak doğrulanmadı. Ama OLED ekranın geleceği daha önceden duyurulmuş ve bu da güneşli bir havada dışarıda ekran parlamasının önüne geçmeyi başaracak mükemmel bir özellik olarak duruyor. Zira şu anda birçok oyun monitörleri bile OLED teknolojisini henüz tam olarak getirebilmiş değil. Bunun yanında Nintendo Switch OLED konsolunun iyi ve uzun bekleme süresine sahip batarya ile gelmesi de kesinleşmiş görünüyor.

Nintendo Switch OLED ve Avuçiçi Bilgisayarlar

Her ne kadar Switch OLED konsolunda yepyeni özellikler karşımıza çıkmış olsa da günümüzde sıklığı artan avuçiçi oyun bilgisayarları kadar çekici olacak mı bunu ürün piyasaya sürüldüğünde anlayacağız. Bunlardan Aya Neo cihazı OLED teknolojisinden yoksun olsa da 800P çözünürlükte 7 inç ekranıyla TV'ye doğrudan bağlantı sayesinde kullanışlı olarak bulunuyor. Yine OneXPlayer cihazı da 2560x1600P çözünürlük ve 8.4 inç ekran boyutu ile iyi bir rakip olarak Nintendo'nun karşısında duruyor. Bu da Switch OLED'in rakiplerini geride bırakabilmesi için ne kadar çok çaba sarfetmesi anlamına geliyor.

Avuçiçi bilgisayar ürünleri halen üretimde be Nintendo Switch OLED raflara çıktığında bu ürünlerle ne kadar rekabet edebilecek henüz bilinmiyor. Yine de ücreti dolayısıyla bu ürünlerin gerisinde kalabilir ancak nintendo bağımlılarının Switch OLED modelini de uzun süredir beklediklerini unutmayalım.