Microsoft, Xbox Series X'te Daha Yüksek Çözünürlüklü Kullanıcı Arayüzünü Test Ediyor

Microsoft, Xbox Series X'te Daha Yüksek Çözünürlüklü Kullanıcı Arayüzünü Test Ediyor

Microsoft, Xbox Series X'te Daha Yüksek Çözünürlüklü Kullanıcı Arayüzünü Test Ediyor

Xbox Series X, birçok oyunu 4K çözünürlükte ve saniyede 120 kareye kadar işleyen inanılmaz hızlı bir konsoldur. Ancak, kullanıcı arayüzü olarak da bilinen arayüz, yalnızca 1080p'de işleniyor. Modern 4K ekranlarda panodaki metin ve görüntüler bulanık göründüğü için bu biraz sarsıcı bir deneyim olabilir. Cihaz tarafından sergilenen oyunun netliği ile eşleşmiyor.

Buna karşılık PlayStation 5, 4K kullanıcı arayüzünün yanı sıra birçok oyunu performansı etkilemeden 4K çözünürlükte işleme yeteneği sunar. Neyse ki, yakında Xbox Series X sahiplerine daha yüksek çözünürlüklü bir kullanıcı arayüzü sunulacak gibi görünüyor.

Xbox Ürün Yönetimi Direktörü Jason Ronald, bugün ilerleyen saatlerde Alpha - Skip Ahead halkasının bir parçası olan Xbox Series X Insider'ların, gösterge panosunun çözünürlüğünü artıran bir güncelleme alacağını söyledi. 1440p mi yoksa 4K mı olacağı belli değil çünkü yama notlarında "kullanıcı arayüzü, daha yüksek netlik ve metin okunabilirliği için daha yüksek bir yerel çözünürlükte görüntülenecek" yazıyor.

Alpha - Skip Ahead kullanıcıları için yeni UI'yi Xbox Series X'te test edebildiğimiz anda sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz. Ayrıca, Xbox Series S kullanıcılarının bir ödül almayacak gibi göründüğünü de belirtmek gerekir. UI için çözünürlük artışı. Bu sadece Xbox Series X sahipleri içindir. Test başarılı olursa ve öngörülemeyen herhangi bir sorun yoksa, önümüzdeki aylarda daha yüksek çözünürlüklü bir kullanıcı arayüzü tüm Xbox Series X sahiplerine sunulacak.