Kullanım ve Gizlilik

bozuktus.com'un "Kullanım ve Gizlilik" sözleşmesi aşağıda yer almaktadır. Sözleşmeye uymayan bir durumda bizlerle iletişime geçilmesi rica olunur.

Bu site, sadece Bozuk Tuş yönetimine aittir. Sitemiz üzerinde bulunan tüm bilgilerin ziyaretçiler tarafından kullanılması, kullanım ve gizlilik bölümünde bulunan ilkeler doğrultusunda düzenlenmektedir. Site içeriği, Bozuk Tuş bünyesinde bulunan editörler ve Bozuk Tuş kullanıcıları tarafından yazılmaktadır. Site üzerindeki görsel ve metinsel içeriklerin tamamı ulusal ve uluslararası alanda telif hakları ve fikri sinai haklar yönünden korunmaktadır.

Sitede yapılacak olan tüm değişik yetkileri, sadece site yönetimine aittir. Siteye gelen ziyaretçiler, üyeler, kullanıcılar veya herhangi bir bilgi paylaşan gerçek ve tüzel kişiler, kullanım ve gizlilik koşullarının tamamını kabul etmiş sayılırlar.  Bu koşulları ihlal eden kişiler hakkında gerekli yasal işlemler yapılır.

GENEL SORUMLULUK

Site üzerinde mesaj gibi herhangi bir yolla iletişim biçimi kullanırken bozuktus.com'a, kısıtlaması bulunmayan bir lisans vermektesiniz. Site üzerindeki iletilen tüm verileri kopyalamak, değiştirmek, yayınlamak ya da yayından kaldırmak, tamamen bozuktus.com'a aittir. Ziyaretçiler tarafından siteye gönderilen içeriklerin yayınlanıp yayınlanmamasına yöneticiler ve editörler karar vermektedir. Sitede bulunan içeriklerin ve dosyaların kullanılması ile oluşabilecek zararlarda hukuki sorumluluk tamamen size aittir. bozuktus.com bu gibi durumlarda hukuki sorumluluk kabul etmez. 

KİŞİLERE AİT BİLGİLER

 • Bozuk Tuş üyeleri veya ziyaretçileri, site tarafından ihtiyaç olması durumunda ya da yasal olarak talep edildiğinde telefon veya adres gibi kişisel bilgilerini vermekle yükümlüdürler. Bu bilgilerin doğruluğu tamamen kişiye aittir.
 • Bozuk Tuş üyeleri veya ziyaretçileri, sitemizin ücretli kısımlarını kullanabilmeleri için gerekli olan kredi kartı bilgilerini "mail-order" için site yöneticilerine göndermesi veya internet üzerinden ilgili banka hesabına ödeme yapması gerekmektedir. İnternet üzerinden ödeme sırasında oluşan sorunlardan site yöneticileri sorumlu değildir.
 • Site üyeliği için yaş sınırı bulunmamakla birlikte web sitemiz üzerinden üye ve kullanıcılar tarafından yapılan işlemler, ilgili kanun maddeleri ve yönetmelikler gereğince temyiz kudretine haiz rüşte erişmiş kişiler tarafından yapılması gerekiyorsa ancak Türkiye Cumhuriyeti kanunları gereğince rüşte erişmiş (18 yaşını doldurmuş veya istisnai yollarla reşit sayılmış kişiler) kişiler tarafından yapılacaktır. Kanun maddeleri ve yönetmelikler gereği yapılacak işlemlerin reşit kişiler tarafından yapılması öngörülmüşse reşit olmayan kişilerin ve fiil ehliyeti mahkeme kararıyla kısıtlanmış kişilerin yapacağı işlemler, velisi varsa yasal temsilcisi aracılığıyla yapılabilecektir. Aksi davranış durumlarında sitemizin ve site sorumlularımızın yapılan işlemden dolayı herhangi bir sorumluluğun olmadığını bildiğini kabul, beyan ve taahhüt ederler.

SİTE ÜYELERİMİZ VE KULLANICILARIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

 • Bozuk Tuş üyeleri veya ziyaretçilerinin ya da site yazarlarının yazmış oldukları her türlü düşünce kendilerine ait olup site yetkililerini bağlamaz.
 • Site üzerinde hiçbir şekilde bir siyasi görüş bildiren ya da herhangi bir siyasi partiyi destekleyen içerik yazılamaz. Bu, tamamen yazan kişinin sorumluluğudur.
 • Site üzerinde genel ahlak kurallarına aykırı olan, topluma zarar verebilecek türden ya da Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına aykırı hiçbir içerik yazılamaz.
 • Site üzerinde hiçbir şekilde argo, hakaret, tehdit veya küfür içerikli yazı ya da yorum yazılamaz.
 • Bozuk Tuş üyeleri ve ziyaretçileri Anayasa’ya ya da Kanunlara uymayan, kamu güvenliğini tehdit eden, toplum düzenini veya birlik ve beraberliği bozan, genel ahlak kurallarına uymayan paylaşımlarda bulunamazlar. Bu sebeplerle sitemizden talep edilecek olan tazminat ve para cezaları gibi işlemlerin tümü hatalı kişiye rücu edilebilecektir.
 • Site üyelerinin kişisel bilgileri gizli olmakla birlikte hiçbir şekilde üçüncü şahıslarla paylaşılamaz. Kullanıcılar bu bilgiye erişmek için site sistemlerine erişmeye çalışması durumunda haklarında savcılık şikâyeti yapılacağı bildiğini peşinen kabul ederler.
 • Site üyeleri, eklemiş oldukları kanun dışı içeriklerin site yönetimi tarafından kaldırılacağını kabul etmektedir.
 • Hiçbir site üyesi ya da kullanıcısı, kasıtlı olarak site veri tabanına aşırı yükleme v.b. eylemlerle site sistemini kilitleyemez. Bu gibi durumlarda site sahiplerinin tazminat davası açma hakkı vardır.
 • Hiçbir site üyesi ya da kullanıcısı, site güvenliğini tehdit edici bir saldırıda bulunamaz. Bu gibi durumlarda site sahiplerinin tazminat davası açma hakkı vardır.
 • Hiçbir site üyesi ya da kullanıcısı, herhangi bir firma ya da kuruluşun reklamını site üzerinde yapamaz.
 • Hiçbir site üyesi ya da kullanıcısı, site üzerinde aktif link veremez. Alıntı yapıldığı takdirde ise sadece pasif link paylaşımı yapılabilir. Site bunun gibi telif hakkı ihlallerinden sorumlu değildir.

YASAL SORUNLAR

Site üyeleri ve kullanıcıları, site üzerinde yayınlamış oldukları tüm içeriklerden fikri sınai haklarının kendisinde olduğunu ve bu içerikleri kullanma ya da paylaşma konularında yetkili olduğunu kabul etmiştir. Karşılaşılabilinecek her türlü fikri sınai hakka v.b haklara ilişkin taleplerden sadece yazı sahipleri sorumludur.

Site üzerinde yazarlar tarafından yayınlanan hiçbir yazının güncelliğinden site yönetimi sorumlu tutulamaz. Bozuk Tuş üyeleri ve kullanıcıları bunu kabul, beyan ve taahhüt etmiştir.

Site üyeleri ve kullanıcıları site üzerinde bulunan görsel veya metinsel tüm içeriğin Fikri Mülkiyet haklarının mülkiyetinin sitede olduğunu kabul etmiş olup hiçbir şekilde site yönetiminden izin alınmaksızın bu içerikleri ticari bir amaçla kullanamaz.  Siteye ait kodların ve veri tabanının kopyalanması, değiştirilmesi ya da yayınlanması yasaktır.

Site üyeleri ve kullanıcıları, e-posta gibi herhangi bir yoldan site ile iletişime geçerken siteye, telif hakkı ödeme zorunluluğu olmayan, kalıcı ve kısıtlaması bulunmayan münhasır bir lisans verdiğini kabul ederler. Bu lisans ile site kendisine gönderilen verileri kullanma, kopyasını alma, başkasına lisans verme, değiştirme, başkasına gönderme, insanların bilgisine sunma haklarına sahip olacaktır.  Bu lisansın kapsamı dâhilinde, tüm telif hakları, marka ve patent hakları da kısıtlama olmaksızın site yönetimine açık bir şekilde ve geri dönüşü olmaksızın devredilmiştir.

ÜYELİK

Siteye üye olmak için kullanıcılardan bazı bilgiler ve doğru bir e-mail adresi istenmektedir. Bu doğru bilgilendirme ve doğru bir iletişim için şarttır.

KULLANICI ADI VE ŞİFRE

Üyeliğinize sadece kendi kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.

ÜYELER

''Üyelik Sözleşmesi'' gereğince üyeler tarafından yazılan yorum ve içeriklerden bozuktus.com sorumlu değildir. Üyelerin kullanıcı isimlerini ve şifrelerini başkaları ile paylaşmaması gerekir. Üyeliğinize bir başkasının girdiğinden şüphe duyuyorsanız en kısa süre içerisinde bizimle iletişime geçiniz.

ÜYELİK SÜRESİ

Üyelik için gerekli bilgilerin girilip kaydedilmesi ile üyelik başvurusu işleme konulur. Onaylandıktan sonra Kullanıcı Sözleşmesi üye ile bozuktus.com arasında yürürlüğe girerek üyeliğin iptal edilmesine kadar devam eder. Reklamlar, site üzerinde bulunan reklam içeriklerinin veya hizmetlerinin bozuktus.com'u bağlayıcısı yoktur.

ENGELLEME

Site Kullanım ve Gizlilik şartlarına uymayan üyelerin üyelikleri site yönetimi tarafından iptal edilebilir veya askıya alınabilir. Tüm site üyeleri ve kullanıcıları "Kullanım ve Gizlilik" şartlarına uymadıkları durumlarda, Bozuk Tuş ile olan ilişkilerinin site yöneticileri tarafından kesilebileceğini ya da askıya alınabileceğini kabul etmiş sayılırlar.

İZİN

Site üyeleri ve kullanıcıları kendilerine ait olduklarını beyan ettikleri ve bu beyanlarının gerçeğe aykırı olmasından sorumlu oldukları tüm yazılı, görsel ve duyumsal tüm materyallerin FSEK kapsamında mali haklarını siteye devrettiklerini kabul, beyan ve taahhüt ederler. Ayrıca sitede yayınlanan yazılı, görsel ve duyumsal tüm materyalleri bireysel amaçlar haricinde kullanmayacağını ve ticarete konu yapmayacağını kabul, beyan ve taahhüt ederler.

İÇERİK KOPYALAMA

Site üzerinde bulunan herhangi bir içeriğin farklı bir sitede kopyalanabilmesi için kaynak belirtilmelidir.  Bu içeriklerin farklı bir sitede kullanmadan önce mutlaka bizlerle irtibata geçmeniz gerekir. Ayrıca Bozuk Tuş'tan kopyalanan içeriklerle ilgili düzenleme ve silme hakkı saklı tutulmuştur.  Site üzerindeki herhangi bir haberi farklı bir sitede yayınlayabilmeniz için haberi yayınlayan editörle irtibata geçmeniz gerekir. Ayrıca yayınlanan siteden, bozuktus.com’a link verilmesi zorunludur. Sitedeki içeriklerin lisansına sahip değilseniz hiçbir şekilde farklı bir yerde kullanamazsınız.

BİLGİLERİ GÜNCELLEME

Kullanıcı dilediği zaman kendine ait bilgileri düzenleyebilir ve eğer istiyorsa üyeliğini yine aynı bölümden silebilir.

SORUMLULUĞUN KISITLANMASI

Site üyeleri ve kullanıcıları, site ziyareti sırasında site üzerindeki verilerin kullanılması sebebi ile telif hakkı veya sözleşme ihlali gibi çeşitli nedenlerden oluşabilecek zararlardan site yönetiminin sorumlu olmadığını kabul etmiş sayılırlar.

Site yönetiminin çerez kullanarak site üyelerinin ve kullanıcılarının işlemlerini takip edebilir. Bu durum karşısında üye ve kullanıcılar hiçbir hak talebinde bulunamaz.

Site yönetimi, site üzerindeki yanlış içerik veya yayın kesintisi gibi yaşanan aksaklıklardan sorumlu değildir.

Sitede içerik sağlayan yazarlar tarafından yazılan veya bildirilen görüşler tamamen yazan kişi sorumludur. Site yönetimi yazarların yazılarından dolayı hiçbir şekilde yasal sorumluluk kabul etmez. 

GİZLİLİK

Site üyeleri ve kullanıcıları, siteye kayıtlı oldukları e-mail adresine veya telefon numarasına site yönetimi tarafından mesaj gelebileceğini veya e-mail atılabileceğini kabul ettiklerini beyan ederler.

Site üyelerinin ve kullanıcılarının site içerisinde yaptıkları yazışmalar tamamen gizlidir. Bu gizlilik ancak yasal mercilerin talebi ile bozulabilir. Bu durum yasadan kaynaklanan bir vecibe olup gizlilik hükümlerine aykırı sayılmayacaktır.

GÜVENLİK

Site üyeleri, siteye üye olurken oluşturdukları şifrelerin basit ve tahmin edilmesinin kolay olması nedeni ile çalınabileceğini kabul etmişlerdir.

LİNKLER
bozuktus.com’da diğer sitelere giden linkler bulunmaktadır. Bu bağlantıların ulaştığı sitelerin içeriğinden bozuktus.com kesinlikle sorumlu değildir.

ALINTI

Site üyeleri ve kullanıcıları site üzerinde bulunan yazılı ve görsel içerikleri, farklı bir web sitesinde, yalnızca aktif link vermek şartı ile yayınlayabilir. Aktif link verilmeden yapılan yayınlar Telif Hakkı ihlali doğurduğunu ve bunun sonucunda hukuki ve cezai takibata maruz kalacağını kabul etmişlerdir. Site üzerinde bulunan yazılı ve görsel içerikleri, farklı bir web sitesinde yayınlanırken öncelikli olarak https://www.bozuktus.com/ adresi kaynak olarak gösterilmeli ve kaynak gösterilen içeriğin direk olarak bulunduğu sayfaya aktif link verilmesi gerekmektedir.

Site üyeleri ve kullanıcıları, site üzerinde farklı bir sitenin linkini yayınlarken telif hakkı ihlaline yol açmamalıdır. Bu gibi durumlarda site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir.

YETKİLİ MAHKEME

İş, bu Kullanım ve Gizlilik Şartlarından kaynaklanan uyuşmazlıkların çözümünde Türk Mahkemeleri ve Türk Kanunları geçerlidir. Taraflar, Kullanım ve Gizlilik Şartları'ndan kaynaklanan uyuşmazlıkların çözümünde Denizli Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılmıştır.

TEBLİGAT

Site üyeleri ve kullanıcıları siteye kayıt esnasında verdikleri adreslerin geçerli adres olduğunu ve bu adreslerin sonradan değişmesi durumunda kullanıcı bilgilerini güncelleyeceklerini kabul etmiş sayılırlar.

Site üyeleri ve kullanıcıları siteye kayıt esnasında verdikleri adreslerin yasal adres olduğunu, bu adresler aracılığı ile tebligat yapılabileceğini adreste olmasa bile yapılacak tebligatın geçerli olduğunu kabul ettiğini kabul, beyan ve taahhüt etmiştir.

GEÇERLİLİK

İş bu sözleşmenin herhangi bir maddesi, emredici yasa hükümleri ve özel yasalara aykırılık teşkil ettiği takdirde başka bir deyişle kanuna aykırı olduğu takdirde sadece ilgili madde geçersiz olacak. Bu geçersizlik durumu diğer maddeleri etkileyemeyecektir.

KURALLARIN DEĞİŞTİRİLMESİ

Site yönetimi istediği zaman Kullanım ve Gizlilik Şartlarını değiştirebilir, eklemeler veya çıkarmalar yapabilir.

Site yönetimi site uzantısında mevcut olarak verilen her tür hizmet, ürün, siteyi kullanma koşulları ile sitede sunulan çeşitli bilgileri herhangi bir ihtara ya da ihbara hacet kalmaksızın değiştirme, düzenleme, yayını durdurma, yayına son verme hakkını saklı tutar. Site üyeleri ve kullanıcılar bu durumu peşinen kabul etmiştir. Site Yönetiminin siteden link verilen bilgi ve haberleri kaldırması durumunda da bu kural uygulanır. Değişikliler sitede yayınlanma tarihi esas alınarak uygulamaya girer.

ÜCRETSİZ HİZMET

Sitemiz, tamamen ücretsiz olarak hizmet vermekte olup üzerinde bulunan tüm içerikler, internet kullanıcılarına açıktır. Yorum yapabilmek için üyelik istenmez; fakat sitede düzenlenen çeşitli etkinliklere ve yarışmalara katılabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

SİTE ARAÇLARI

Site yöneticileri bozuktus.com üzerinde bulunan site araçları üzerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerden oluşabilecek sorunlardan bozuktus.com sorumlu değildir.

BÜLTEN KAYDI

bozuktus bültenine kayıt olmakla bilgi ve tanıtım e-postalarını kabul etmiş sayılırsınız. Site bültene kayıt olurken kullandığınız e-postaları üçüncü şahıs kişilerle paylaşmaz fakat tanıtım amacı ile kullanabilir. bozuktus bülten kaydınızı istediğiniz zaman silebilirsiniz. 

GİZLİLİK POLİTİKALARI

bozuktus.com ziyaretçilerinin gizlilik haklarına saygı duyarak onları korur. Kişisel bilgilerinizin korunmasına yönelik tanımlar aşağıda açıklanmıştır. Gizlilik Politikalarına buradan ulaşabilirsiniz.

LOG DOSYALARI

Pek çok web sitesinde olduğu gibi bozuktus.com üzerinde de belirli istatiksel verileri elde edebilme amacıyla Log dosyaları kullanılmaktadır. Bu dosyalar kullanıcıların IP adresleri, internet servis sağlayıcıları, internet tarayıcı bilgileri, kullanılan işletim sistemi bilgileri gibi standart verileri içerir. Log dosyaları, tamamen istatistiksel amaçla kullanılmakta olup ziyaretçilerin gizliliklerini korumaktadır. Bu bilgiler hiçbir şekilde üçüncü şahıslarla paylaşılmaz.

DIŞ BAĞLANTILAR

bozuktus.com pek çok farklı siteye bağlantı verebilir ve bağlantı verdiği sitelerin içeriklerinden ve gizlilik prensiplerinden sorumlu değildir. Burada bahsedilen bağlantı verme işlemi, hukuki olarak “atıfta bulunma” olarak değerlendirilmektedir.

Site üyeleri ve kullanıcılar, "Kullanım ve Gizlilik Şartları"nda belirtilen koşulların tamamını okuduklarını ve içeriğini anladıklarını ve bu şartları bilerek siteye üye olduklarını kabul beyan ve taahhüt ederler.

Soru ve sorunlarınız için  İletişim Formunu kullanabilirsiniz.