Atari Konsolu Tam 25 Yıl Sonra Atari VCS Olarak Geri Geliyor

Atari Konsolu Tam 25 Yıl Sonra Atari VCS Olarak Geri Geliyor

Geçmişinde popüler bir konsol üreticisi olarak bilinen Atari, çok çok uzun 25 yılın ardından yeni konsoluyla oyun severlerin yeniden karşısına çıkacak. Özellikle son yıllarını daha çok oyun geliştirme ve yazılım alanlarına çeviren firma, Atari VCS adını verdiği yeni konsolunu bu hafta oyun pazarına sunacak.

Atari VCS konsolu ile ilgili detaylar da hemen hemen netlik kazandı. 849.95 dolar gibi muadillerine göre oldukça yüksek bir fiyat belirlenen yeni konsolun bu fiyatı PS5 konsolundan tam 100 dolar daha pahalı olmasıyla dikkat çekti. Peki bu meblağı harcayacak olan oyuncular beklentilerini karşılayabilecek mi? Bu henüz net değil, çıkış yaptıktan sonraki incelemelerde göreceğiz.

Atari VCS Genel Özellikleri

Atari'nin yeni konsolu Atari VCS, Atari Linux sistemine olduğu gibi Linux, Windows gibi işletim sistemlerine de kurulabilecek. Böylece oyuncular isterlerse PC oyunlarını rahatlıkla oynayabilecekler ve oyun akışlarını paylaşabilecekler. 100'den fazla arcade oyun ve hemen hemen hepsi HD yükseltmeleri ile gelecek olan atari oyunları ile birlikte gelecek olan Atari VCS, kutusundan çıkan kontrollere ek olarak klavye ve fare bağlantısına da destek verecek.

atari vcs özellikleri

Atari VCS 32 GB depolama alanı ile gelecek fakat isteyemler ek SSD alarak bu alanı yükseltebilecek. Arttırılabilir 8GB RAM ve AMD Ryzen GPU yonga setinden gücünü alacak olan ürün, bu özellikleriyle iyi bir oyun deneyimi yaşatabilir.