PlayStation 5 Çıkış Oyunları Hangileri Olacak?

PlayStation 5 Çıkış Oyunları Hangileri Olacak?

Yeni bir oyun konsolu çıktığı zaman genelde ortaya çıkan en büyük sorun, konsolda yeteri kadar oyun desteğinin olmaması oluyor. Haliyle konsol yeni çıkıyor ve ilk etapta bu konsola uyumlu olarak gelecek olan oyunların sayısı çok yüksek olmuyor. Fakat bu durum PlayStation 5 konsolu için değişecek.

Oyun geliştiriciler şimdiden yeni oyun konsolları için uyum sürecini başlattı. Eski oyunların yeni konsollara uyumlu versiyonunun sunulması bit yana, PlayStation 5 oyun konsolları çıktığı gibi gelecek olan oyunlar da var. Bu oyunlar arasında hangi yapımların yer alacağı da yeni oyun konsollarını tercih edecek kullanıcılar tarafından merak ediliyor. Peki, yeni oyun konsolu ile beraber gelecek olan oyunlar hangileri olacak?

Tabii ki oyun desteği zamanla artış gösterecektir ama konsol çıktığı gibi hangi oyunların bulunacağı şu aşamada oldukça önemli. O zaman bakalım hangi oyunları göreceğiz.

İlginizi Çekebilir: GTA 6 Kutu Açılışı Olduğu Söylenen Bir Video Yayınlandı

PlayStation 5 ile Gelecek Oyunlar

Konsolun içerisinde yüklü olarak gelecek olan oyundan başlayalım. Konsolun içerisinde yüklü olarak gelecek yapım, Astro's PlayRoom olacak. Yeni nesil konsollara uygun olan grafikleriyle beraber yüklü olarak gelecek olan oyun, bir hayli keyifli zaman geçirmenizi sağlayacak.

[embed]

Konsolla beraber çıkış yapacak olan diğer oyunlara gelince;

  • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales,
  • Demon’s Souls Remake,
  • Sackboy: A Big Adventure,
  • Destruction All-Stars.

Bunlar yeni nesil grafiklere uyumlu olan ilk oyunlar olacak ki geliştirme süreci de sürekli olarak devam edecek. Daha eski oyunların yeni versiyonu gelebileceği gibi, yeni oyunların sayısı da dediğimiz gibi sürekli artacaktır. Öyle ki artık devir PlayStation 5 oyun konsollarının devri olacak.