Xbox One X Modelinin Üretimi Durduruldu

Xbox One X Modelinin Üretimi Durduruldu

Microsoft şirketi gün geçtikçe geleceğe yatırım yapıyor. Xbox Series X ve PlayStation 5 rekabetinin başlamasına az bir süre kala yazılım firması, Xbox One X ve Xbox One S Dijital Edition üretimini durdurmaya karar verdi.

Aslında birçok oyun sever son haftalarda Xbox One X ve Xbox One S Dijital Edition model konsolların piyasada eskisi gibi bulunamadığını dile getiriyordu. 45 yıldır hizmet veren ABD’li firma, artık Xbox Series X üzerinde yoğunlaşmaya başladı ve Xbox One X ve Xbox One S Dijital Edition modelleri için hazırlanan son stokların mağazalara gönderildiğini duyurdu.

Xbox One X Son Partiler Gönderildi

Microsoft tarafından artık Xbox One X ve Xbox One S Dijital Edition modelleri ile ilgili yeni bir sevkiyat olmayacak. One X konsolu ilk kez 2017 yılında piyasaya sürülmüştü. Dijital Edition modeli ise geçtiğimiz nisan ayında Xbox One S’in disksiz sürümü olarak reyonlarda yerini almıştı. Satış rakamları oldukça yüksek olan konsol aynı zamanda Microsoft’un Xbox All Access aboneliğinin bir parçası olmayı başarmıştı. Xbox All Access’in yeni nesil konsollarda yer almaya devam edeceği tahmin ediliyor. Şu anki kullanıcılara da cazip bir teklif sunulması düşünülüyor.

Xbox One S Üretilmeye Devam Edecek

Bir diğer konsol modeli Xbox One S bünyesinde fiziksel sürücü barındırıyor. Bir süre daha üretimine devam edilecek. Microsoft hala bu modelin üretim süresini doldurduğunu düşünmüyor. Bunlar haricinde firmanın Lockhart adlı Xbox modelinin de uygun fiyatlı olacağı tahmin edilirken meraklı bir bekleyiş devam ediyor.

Microsoft, 2017 yılının kasım ayında piyasaya çıkardığında Xbox One X için dünyanın en güçlü konsolu tabirini kullanmıştı. Microsoft bu cihazda donanım ve güce odaklanmış, 6 teraflopa erişmişti.