SON DAKİKA: Kurtlar Vadisi Oyuncusu Hayatını Kaybetti! Sevenleri Gözyaşlarına Boğuldu...

SON DAKİKA: Kurtlar Vadisi Oyuncusu Hayatını Kaybetti! Sevenleri Gözyaşlarına Boğuldu...

Tiyatro, dizi ve film sahnelerinin ünlü ismi 79 yaşındaki usta oyuncu Can Gürzap yaşama veda etti.

Usta oyuncu Can Gürzap, "Kurtlar Vadisi", "Bir Avuç Deniz", "Aşk Beklemez" ve "Medcezir" gibi unutulmaz yapımlarla tanınan bir sanatçı olarak hafızalara kazınmıştı. Can Gürzap, uzun süredir devam eden tedavi sürecinin ardından hayatını kaybetti.

Türk tiyatrosuna 52 yıl boyunca büyük katkılarda bulunan Devlet Tiyatrosu sanatçısı olan Gürzap'ın vefat haberi, Armağan Çağlayan tarafından duyuruldu. Çağlayan, usta oyuncunun fotoğrafını paylaşarak, "Yattığınız yer nur olsun Can Bey... Huzur bulun" ifadelerini kullandı.

CAN GÜRZAP KİMDİR?

26 Mayıs 1944'te İstanbul'da doğan Can Gürzap sanatçı, yazar ve eğitimcidir. Türk sinema, tiyatro ve dizi dünyasında önemli izler bırakan Gürzap, ilk tiyatro eğitimini babası Reşit Gürzap'tan almıştır. Sanat hayatına Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun olarak başlayan Gürzap, aynı zamanda Londra'da Central School of Speech and Drama'da eğitim almıştır. Ankara Devlet Tiyatrosu'nda hem yönetmenlik hem de oyunculuk görevlerinde bulunmuştur.

Kadıköy Maarif Koleji'ni tamamladıktan sonra eğitimine devam eden Gürzap, öğretmenlik kariyerine Ankara Devlet Konservatuvarı'nda ders vererek başlamıştır. Radyo tiyatrolarıyla TRT'de de tanınan bir isim haline gelen sanatçı, 1971 yılında Arsen Gürzap ile evlenmiştir. İstanbul Devlet Tiyatrosu'nun kurucu müdürü olarak görev yapmış ve çeşitli dönemlerde çevirmenlik ve senaryo yazarlığı da yapmıştır. Ayrıca, 1990 yılında "Dialog" adlı kurumuyla doğru, güzel ve etkileyici konuşma eğitimi vermeye başlamıştır.

asdcvbnhgeawsfzbxngfdhsgasfzfafsds.jpg