Oyun videosu nasıl çekilir?

Oyun videosu nasıl çekilir?

Oyun videosu çekmek ve bunları internet üzerinden yüklemek pek çok kişinin aslında yapmak istediği detaylar çok daha farklı şekillerde organize ediliyor. Bu yüzden de yapılacak seçimler ve beklentiler hepimiz için bir öneri ve yenilik yaratıyor. Aşama aşama büyüyen ve ihtiyaçlarımıza cevap veren bu güzel ve etkili seçenekler adına oyun videoları arıyorsanız, gelin ve nasıl çekim yapıldığına birlikte bakalım.

Günümüz internet çağında genellikle herkes her anını paylaşmaktadır. İnternet hızının yüksek olması sebebiyle video hazırlayıp paylaşmak da kolaylaşmıştır. Özelikle oyunlar için ekran videolarını çekip kaydetmek mümkündür. Bunun için birçok yol ve program bulunmaktadır. Peki, oyun videosu nasıl kayıt edilir? En iyi ücretsiz oyun videosu çekme ve kaydetme programı önerilerini sizlere detaylıca açıkladık.

Ücretsiz bir şekilde videolar çekip kaydetmek mümkün iken, ekrandaki videoları çekip kayıt etmek de oldukça kolaydır. Bunun için birçok program bulunmaktadır. Özellikle oyunlar için tercih edilebilecek uygun programlar internet üzerinden bulmak mümkündür.

Hem oyunlar için, hem de günlük hayatta kullanmak için video kaydetme programları bulunmaktadır. Fakat oyunlar için program seçerken seçilen programların bazı özelliklere uyumlu olması gerekir. Bu programlar diğer video kaydetme programlarına göre bazı ek özelliklere sahip olmalıdır. Oyun videosu kayıt edilir iken seçilecek programlarda olması gereken özellikler şunlardır: 

Oyun videosu çekerken bunlara dikkat!

 - Sitenin kaliteli bir şekilde videoyu kaydetmesi gerekir.

 - Ses kaydı kaliteli olmalıdır. Kayıt edilecek olan sesler kullanıcının isteğine göre seçilmelidir.

 - Video kayıt yapılır iken sistemi yormamalı ve performansı düşürmemelidir.

 - Oyunları ve ekran çözünürlüğünü otomatik olarak algılamalıdır.

 - Kayıt edilen video dosyasının boyutu çok yüksek olmamalıdır. 

Hangi programlarla oyun videosu çekilir?

Oyun videolarının kaliteli bir şekilde kayıt edilebilmesi gerekmektedir. Bunun için bu programların bazı özellikleri ve unsurları barındırması gerekmektedir. Programlar özellikle kaliteli video kayıt yapması ve ses kaydının kaliteli olması oldukça önemlidir. Bunlar dışında ekran çözünürlüğü ve boyutları da oyun videosunun kaliteli bir şekilde çekilmesi için çok önemli bir unsurdur.

Oyun videosu çekme ve kaydetme programlarından birisi Nvıdıa Shadowplay programıdır. Bu program sadece Nvidia ekran kartına sahip olan kişilerin kullandığı bir ekran kaydetme programıdır. Birçok özelliği bulunur. Bu sebeple kullanıcılar için oldukça kullanışlı bir programdır. Bu program donanım tabanlı kayıtlar yapar ve oyundaki performansı en az derecede etkiler. Manuel kayıt sistemi bulunmasından dolayı sınırsız bir şekilde video kayıt edilebilir.