Discord Profil Resmi Büyütme: Discord PP Görme Yöntemi!

Discord Profil Resmi Büyütme: Discord PP Görme Yöntemi!

Discord üzerinden size mesaj yazan kişilerin kim olduklarını görmek, profil fotoğraflarını büyütmek ve hatta indirmek için bazı yöntemler mevcuttur. Profil resmi büyütme yöntemini kullanarak Discord PP tamamen sizin elinizin altında olabilir. İşte profil fotoğrafını büyütebilmeniz için bazı taktik ve teknikler..

Dünyanın en çok kullanılan oyuncu iletişim programlarından olan Discord, her geçen gün kitlesini arttırmaya devam ederken kullanıcıların diğerlerinin profil fotoğraflarının büyütülememesi birçok Discord kullanıcısı tarafından oldukça eleştiriliyor. Bozuktus.com ekibi olarak Discord üzerinde bir kişinin PP görmek veya indirmek için bazı yöntemleri sizlerle paylaşalım.

Discord Profil Resmi Büyütmek Yasak Mı?

Hayır. Birçok kullanıcı başkasının profil resmini büyüttüğünde kendi Discord hesabının yasaklanacağı konusunda tedirgin olsa da bu işlem Discord üzerinde herhangi bir sorun oluşturmamaktadır. Fakat Discord sisteminin ücretli olan özelliklerini herhangi bir şekilde ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir yöntemi uygulamak direkt olarak yasaklanma nedenidir.

Discord Profil Resmi Büyütme Taktikleri

Profil fotoğrafını büyütmek için mobil cihazınıza veya bilgisayarınıza farklı programlar indirmek zorunda olmadığınız gibi ek programlar yüklemek sistem güvenliğiniz açısından da problem teşkil edebilirdi. Bilgisayarınız üzerinden Discord kullanıyorsanız profil fotoğrafı büyütmek oldukça kolay. Bu işlem için bazı adımları tek tek uygulamanız PP görmek için yeterlidir.

Discord PP büyütme işlemi bilgisayar üzerinden oldukça kolay bir şekilde yapılabildiği gibi mobil cihazlardan bu işlemi yapmak isteyen kullanıcılar ise uygulamadan değil mobil tarayıcıdan Discord hesaplarına girmek zorundadırlar. Tarayıcıdan hesabınıza giriş yaptığınızda "Masaüstü Sitesi" seçeneğini aktifleştirmeniz gerekiyor. Bu işlemden sonra ise tek tek aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Discord Profil Resmi Büyütme İşlemini Adım Adım Gerçekleştirme

 1. Tarayıcı üzerinden Discord'u açın.
 2. Profil fotoğrafını büyütmek veya indirmek istediğiniz kişiyi seçin.
 3. CTRL+SHIFT+I tuşlarına aynı anda basarak açılan sekmede sol üst kısımdaki imleç simgesine tıklayın.
 4. Eğer yukarıdaki şekilde imleç simgesini göremezseniz CTRL+SHIFT+C kombinasyonunu deneyin.
 5. Masaüstü bilgisayarınızda fare imleci ile ilgili kişinin fotoğrafına tıklayın.
 6. Sağ kısımda koyu renge dönüşen kısımdaki link, bu kişinin profil resminin tam boyutlu halidir. Sağ tıkla kopyalayın.
 7. Tarayıcıda farklı bir sekme açarak kopyaladığınız linki o sekmeye yapıştırın ve Discord profil fotoğrafı büyütme işlemini tamamlamış olun.

Alternatif Discord PP Büyütme ve İndirme Yöntemi

Discord PP büyütme

Yukarıdaki görsel Discord profil resmini büyütmek için olmazsa olmaz olan tarayıcı konsolunun nasıl bir şey olduğunu anlamanıza yardımcı olmak adına eklenmiştir. Bilgisayarınızdaki tarayıcı (Google Chrome önerilir.) ile Discord'a giriş yaparak bu yöntemin ilk adımını tamamlıyorsunuz. Sonrasında ise sırayla;

 • Profil fotoğrafını büyütme veya indirmek istediğiniz kişiye gelin.
 • F12 tuşuna basıp öğreti denetle ekranının açılmasını sağlayın.
 • Bu ekran açıldığında ekranın sol üstündeki imleçe tıklayıp sonrasında ilgili kişiye tıklayın.
 • Üstteki son işlemi yapınca ilgili kişinin fotoğrafı ile ilgili kod satırına ulaşmış olacaksınız ve oradaki linki kopyalayarak yeni sekme açıp URL kısmına yapıştırın.
 • Artık büyütmek istediğiniz Discord profil resmine ulaşmış oldunuz. İsterseniz bu resmi sağ tıklayıp bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.