Valve, Xbox Ve PlayStation Arasındaki Tercihini Açıklıyor!

Valve, Xbox Ve PlayStation Arasındaki Tercihini Açıklıyor!

Pek çok oyun konusu ile gündeme gelen ve karşımıza çıkarılan bütün detaylar ile bizlere seçenek sunan Valve, güncel ve hızlı bir çalışma mantığı ile karşımızda yer alıyor. Bu yüzden de oyun dünyasının en bilinen isimlerinden biri olma yolunda ilerliyor. Gabe Newell Valve kurucusu olarak pek çok programa katılıyor. Bu programlarda da yer yer tercihlerinden bahsediyor. PlayStation 5 ve Xbox arasındaki tercihini açıklayan Valve, tercihinin Xbox tan yana olacağını söyledi.

Oyun dünyasında ve oyunculuk dünyasında önemli bir yere sahip olan Valve, girişimcilik konusunda gayet geniş bir dilde hizmet sunuyor ve bu sayede de hepimize yönelik bir çözüm sağlıyor. Verilen bir röpartojda oyunlarla ilgili geniş bilgi sunan Valve, işlerin biraz daha farklı boyutlarda ilerlediğini ve bunu yaparken de kendi içinde bir tarzla ön plana çıktığını söylüyor diyebiliriz.

Kesinlikle Xbox tercih ederim diyen Newell'in açıklaması!

Newell, "Bu yarışta bir hissem yok. Açıkçası geliştirmelerimizin büyük bir çoğunluğunu PC'ler üzerine yapıyoruz ancak ikisi arasında kesinlikle Xbox'ı tercih ederim" dedi. Aslında Newell'ın bu konuda bu kadar net konuşması ve Xbox'ı tercih etmesi şaşırtıcı. Newell, daha öncesinde Microsoft'u ve Windows 8'teki Windows Store'u "bir facia" diyerek eleştirmişti.

Bu konuyla ilgili fikrini bu denli açık belirten Newell, bakalım bu süreçleri nasıl değerlendirecek ve bizlere ne gibi bir çözüm sağlayacak? Merakla konuya dair güncellemeleri bekliyoruz.