Ubisoft, Xbox One'da hangi oyunları görmek istediğimizi soruyor!

Ubisoft, Xbox One'da hangi oyunları görmek istediğimizi soruyor!

Ubisoft Xbox One'ın Backwards Compatibility yani Geriye Uyumluk Programı için hangi oyunları Xbox One üzerinde görmemiz istediğimizi bilmek istiyor!

Ubisoft Meksika'nın resmi Facebook sayfasında oyuncular için çok ilginç bir gönderi paylaştı. Şirket Xbox One Geriye Uyumluluk programı dahiline hangi Xbox 360 oyunlarını Xbox One üzerinde oynamak istediğimizi soruyor.

Bildiğiniz üzere Microsoft'un başlattığı Xbox One Geriye Uyumluluk programı E3 2015'te duyurulan bir çok oyunun dahil olduğu Xbox hayranlarını çok sevindirmiş bir olaydı. Program Kasım 2015'te çalışmaya başlayacak olması oyuncuları heyecanlandırırken Ubisoft'un bu soruyu bizzat oyunculara sorması oyuncuları daha da mutlu etti.

 Xbox One oyuncuları Red Dead Redemption’ı istiyor

Ayrıca Xbox 360 için çıkarılmış 3. parti oyunların bu programa dahil olması konusunda sıkıntı çıkacağı konusundaki dedikodular Ubisoft ve Microsoft'un aynı çatı altında birleşmesi ile daha da artmış gibi görünüyor. Microsoft'un İndie oyunlara programa katılım için destek verip vermeyeceği henüz bilinmemekle birlikte Ubisoft'un Facebook üzerinde paylaştığı gönderiye ait resim bize programa katılacak oyunlar hakkında ipuçları veriyor.

Xbox One Geriye Dönüş Programı

İlk Xbox oyunları Xbox One’a gelebilir!

Yukarıdaki resimde Ubisoft'un son yıllardaki popüler oyunlarını görüyoruz. Resme ilk gördüğümüz oyunlar olarak Assassin’s Creed, Far Cry 3, Splinter Cell: Blacklist, Assassin’s Creed: Brotherhood, Driver: San Francisco, Assassin’s Creed II, Assassin’s Creed: Revelations olduğunu ve diğer başka oyunların da bu programa dahil olabileceğini anlıyoruz. Gönderiye yorum yapan oyuncuların seçimlerine göre bazı oyunların programa dahil olması için öncelik verilebilir.

Xbox One Geriye Uyumluluk programı hakkında daha fazla bilgi almak için resmi program sayfasını inceleyebilirsiniz.