İşte PlayStation 5'in (PS5) Çıkış Tarihi ve Fiyatı

İşte PlayStation 5'in (PS5) Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Teknoloji ve oyun konsolu devlerinden Sony’nin merakla beklenen yeni nesil konsolu PlayStation 5 (PS5)’in piyasaya çıkacağı tarih ve satışa sunulacağı fiyat hakkında onlarca dedikodu dolaşıyor. Bugün bu iddialara bir yenisi daha katıldı.

Daha önce Playstation 5 (PS5) oyun konsolu için bazı paylaşımlarda bulunan IronManPS5 kullanıcı adlı Twitter üyesi, PS5’in satış tarihini ve satış fiyatını takipçileri ile paylaştı.

Sony şirketi, yeni nesil oyun konsolu Playstation 5 (PS5) hakkında geniş detaylar vermekten kaçındı ve konu ile ilgili birçok ayrıntıyı da gizli tuttu. Japon teknoloji şirketi daha önce konsolun tasarım ve DualSense Gamepad’ini açıklamıştı. Ancak Playstation 5 (PS5) hakkındaki çıkan dedikodular ve sözde sızdırılan bilgilerle ilgili olarak ise hep sessizliğini korudu. Fakat Twitter’da bir kullanıcı PS5’in piyasaya sürüleceği tarihi ve satış fiyatını açıkladı.

IronManPS5'in paylaşımına göre Playstation 5 (PS5) 20 Kasım 2020’de raflardaki yerini alacak. PS5’in Blu-Ray diskli model fiyatı 499 olarak belirlenirken, dijital olan sürümünün satış bedeli ise 399 dolar olarak belirlendi. Twitter kullanıcısının bu iddiaları, Playstation 5 (PS5) hakkında çıkan önceki fiyat dedikodularını da doğrulamış oluyor.

Ancak oyun konsolları ile ilgili olarak güvenilir bir geçmişi olan Roberto Serrano nickinin sahibi Twitter kullanıcısının ise çıkış tarihi için verdiği tarih farklı. Roberto Serrano’nun paylaşımına göre PS5’in 27 Kasım’da piyasaya sürüleceği iddia ediliyor. İki kaynak bu noktada birbiri ile çelişiyor.

Japonya'da 14 Kasım'da Çıkıyor

Playstation 5 (PS5)’in Japonya’da 14 Kasım’da piyasaya sürüleceği iddia ediliyor. İddia o ki, Playstation 5 (PS5)’in 1 TB’lık SSD depolama alanının 825 GB’lık bölümü boş olacak. Kalan 175 GB’lık kısım ise oyun konsolunun işletim sistemine ait. Tabi tüm bu bilgiler iddiadan öteye değil. Konu ile ilgili Sony’den herhangi bir doğrulama ya da yalanlama gelmiş değil. Playstation 5 (PS5)’in fiyat ve çıkış tarihi ile ilgili bilgiler gerçekte farklılık gösterebilir.