PS5 4K Çözünürlükte Yetersiz Kalacak!

PS5 4K Çözünürlükte Yetersiz Kalacak!

Popüler bir sızıntı kaynağı olan Dusk Golem, PlayStation 5'le ilgili ilginç bir iddiayı dile getirdi. Golem'in iddialarına göre PlayStation 5, 4K çözünürlük konusunda yetersizdi. Kafa karıştıran bu açıklama, PlayStation 5 hayranlarının kafasını uzunca bir süre kurcalayacak gibi görünüyor.

Japonya merkezli teknoloji devi Sony'nin yaklaşmakta olan oyun konsolu PlayStation 5, şu sıralar ilginç bir konuyla gündemde. Özellikle de sosyal medya platformlarında karşımıza çıkan bazı iddialar, PlayStation 5'in gerçek 4K çözünürlük için yetersiz olduğunu ortaya koyuyor. Peki popüler bir sızıntı kaynağı olan Dusk Golem'in dile getirdiği bu durum, gerçeği yansıtıyor mu?

Dusk Golem, Capcom yetkililerinden aldığı bir bilgiyi sosyal medyada paylaşarak söz konusu tartışmanın fitilini ateşledi. Golem'e göre Capcom geliştiricileri, oyunlarını PlayStation 5'te 4K çözünürlükte çalıştırabilmek için uğraşıyorlardı. Kullanıcıların çok fazla sahte 4K çözünürlük göreceklerini dile getiren Golem, bu açıklamalarıyla PlayStation 5 hayranlarının kafalarını karıştırmayı başardı.

Sony, PlayStation 5 için düzenlediği etkinliklerin tümünde 4K çözünürlük vurgusu yapmıştı. Şirkete göre yeni oyun konsolu, oyunculara gerçek 4K çözünürlük sunacaktı. Ancak Golem'in açıklamalarıyla Sony'nin tam tersi açıklamalarda bulunuyor olması, oyunseverleri de ikiye böldü. Hatta bazılarına göre bu durum, Golem'in Xbox Series X için reklam yapma çabasından başka bir şey değildi.