Playstation 5 Üretimini Arttırma Kararı Aldı

Playstation 5 Üretimini Arttırma Kararı Aldı

Playstation 5 üretimini yaklaşık olarak 2 katına çıkarmaya karar vererek, üretimini arttırmış.

Tüm dünyanın yakından tanıdığı Sony, geçtiğimiz aylar içerisinde yeni amiral oyun konsolu olan Playstation 5’in tasarımını ve nasıl şekilde işleneceğine dair bilgileri vermek üzere etkinlik gerçekleştirmişti. Bu etkinlikle beraber Playstation 5’in nasıl bir tasarıma sahip olduğu görüldü. Edinilen bilgilere göre, Playstation 5’e gelecek satın alma taleplerinin bir hayli fazla olması bekleniyor. Sony Corp. Bundan dolayı Playstation 5 üretimini yaklaşık olarak 2 katına çıkarmaya karar vererek, üretimini arttırmış.

Dünya devi Sony, dünya genelinde yaşanan Covid-19 salgının daha uzun zaman diliminde hayat içerisinde olumsuz şekilde etki edeceğini tahmin ettiğinden dolayı oyun oynamayı seven kişilerin Playstation 5’e olan taleplerinin çok fazla olacağını düşünüyor. Bu sebepten dolayı verilen karar sonrasında Playstation 5 üretiminin neredeyse 2 katına çıkartıldığı söyleniyor.

HEDEF 10 MİLYON

Sony, hedef olarak koyduğu ilk seviye 2021’in Mart ayının sonuna gelindiğinde 5-6 milyon kadar PS5 üretmeyi başarmaktı. Ama gerçekleştirilen yeni plan doğrultusunda bu sene sonuna kadar 10 milyon gibi inanılmaz bir rakama ulaşmayı hedefliyorlar. PS5 üretimini 10 milyona çıkarmak gerçekten de ilgi çekici derecede inanılmaz bir rakam.

YILBAŞI ALIŞVERİŞİNE YETİŞMESİ ZOR

Üretim sayısını böyle bir karar doğrultusunda arttırsa da Playstation 5’in lojistik problemlerin ortaya çıkmasından dolayı yılbaşı alışveriş zamanına yetişmesi mümkün değil gibi görünüyor.

FİYATI DAHA UCUZ OLABİLİR

Sony tarafından yapılan bu plan değişikliğiyle beraber satış fiyatının da tahminen daha düşük olacağı belirtiliyor. Fiyat düşüşünün yaşanmasından dolayı Playstation 5’e olan satın alma talebinde büyük bir artış bekleniyor. Bu plan değişikliği yapılmadan evvel fiyat olarak 500 – 550 dolar arasında bir fiyatın olacağı konuşuluyordu ama şuan işler değişti.

Playstation 5’in üretim sayısını arttırması dolayısıyla aslında Sony riske girmiş oldu. Böyle bir ortamda bu makinelerin karaborsaya düşmek gibi bir problemi de olabilir.