PlayStation 5 Yeni Bir Güncelleme İle Herkesi Şaşırtacak!

PlayStation 5 Yeni Bir Güncelleme İle Herkesi Şaşırtacak!

Oyun deneyimi konusunda sürekli yenilikler üzerinde çalışmalarını sürdüren Sony, PS5 ile ilgili olarak insanların bekledikleri ve merak ettiği her şeyi ön plana çıkarmaya devam eden bir marka. Yapısal olarak farklı ve güncel seçenekleri organize eden marka, konsol rekabeti konusunda büyük bir yol almış görünüyor. pS5 konsolunun ana menü yapısı oyun deneyimine yeni bir boyut katacak gibi düşünülmüş.

Öncelikle PlayStation 5’in daha önceki konsollardan teknik anlamda daha gelişmiş olacağını göz önüne almak gerekiyor. Daha hızlı işlemci, daha fazla RAM ve yeni SSD depolama alanı sayesinde yeni konsollarda yükleme ekranı görmeyeceğimiz söylenmişti. Sistem mühendisi Mark Cerny yeni arayüzün olası özellikleri hakkında konuştu.

Gözler Sony ile ilgili yeni kararları arıyor!

Cerny bu noktada oyun menülerinin işletim sistemleriyle birleştirilebileceğini ifade etmişti. Ayrıca oyunların özellikleri ile işletim sistemi iç içe geçebilir. Örneğin Call of Duty: Modern Warfare oynarken doğrudan Team Deathmatch moduna geçiş yapabilirsiniz. Şu anda sistem böyle işlemiyor, önce oyunu açıp oyun içi menüden geçiş yapmanız gerekiyor.