Steam yaz indirimlerinin başlangıç tarihi belli oldu

Steam yaz indirimlerinin başlangıç tarihi belli oldu

Valve'in her yıl yaz aylarına özel olarak başlattığı indirim kampanyasının başlangıç tarihi büyük oranda kesinlik kazandı.

Bildiğiniz gibi Valve, çevrimiçi oyun mağazası Steam'da belli aralıklarla büyüklü küçüklü indirimler yapıyor. Bu indirimler sayesinde oyuncular, almak istedikleri oyunlara, gerçek fiyatlarının çok çok altında değerlerle ulaşabiliyor. Bu anlamda oyuncuların sevgisini kazanan Valve, bu yıl düzenlenecek olan Steam yaz indirimlerinin tarihini açıkladı.

Valve'in ünlü Rus sosyal paylaşım ağı VKontakte’deki resmi Steam hesabında yapılan açıklamaya göre bu yılki Steam yaz indirimleri 11 Haziran tarihinde başlayacak. 11 Haziran akşamı Türkiye saati ile 20.00'da başlayacak olan yaz indirimleri 9 gün boyunca devam edecek ve 20 Haziran tarihinde sona erecek. İndirimlerin sona ermesi ile 20 Haziran tarihinde tekrar günleri başlayacak ve indirim kampanyasına katılan tüm firmaların oyunları, kısıtlı bir süre için belli bir oranda indirimle mağazada kendine yer bulacak. 2 gün boyunca sürecek olan tekrar günleri 22 Haziran tarihinde Türkiye saati ile 20.00'da sona erecek.

Bu bilgiler dışında henüz yaz indirimleri kapsamında düzenlenecek olan etkinlikler ve diğer detaylar ile ilgili kesin bir bilgi olmadığını söyleyen Steam ekibi, bütün paramızı tek bir günde harcamamızı ve indirim rehberini takip etmemizi söylüyor.

Her ne kadar Valve'in resmi Rus Steam hesabı bu bilgiyi paylaşmış olsa da, Valve'in Amerika ofisi bu konu ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapmış değil. Steam yaz indirimleri ile ilgili olarak yaşanacak tüm gelişmeleri önümüzdeki günlerde, bilgiler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.