Valve, Steam'in Cadılar Bayramı, Sonbahar ve Kış İndirimlerinin Tarihlerini Açıkladı

Valve, Steam'in Cadılar Bayramı, Sonbahar ve Kış İndirimlerinin Tarihlerini Açıkladı

Hangi oyunların indirim alacağını söylemek için elbette çok erken.

Valve, Steam satışlarının tarihlerini, neredeyse yayına girinceye kadar genellikle sandıklara yakın tutsa da, ayrıntılar genellikle yine de sızdırılır. Ancak bu sefer Valve, eğrinin önüne geçiyor. Sonraki üç satışın ne zaman gerçekleşeceği doğrulandı.

Eurogamer tarafından tespit edildiği gibi, Steamworks Belgeleri sayfası, Steam Cadılar Bayramı indirimlerinin bu hafta sonu olduğunu ve 28 Ekim ile 1 Kasım arasında gerçekleştiğini belirtiyor. Sonbahar indirimi 24-30 Kasım tarihleri ​​arasında gerçekleşecek. Yaz baskısının yanı sıra platformun yılın en büyük iki satışından biri olan Steam kış indirimine gelince, 22 Aralık ile 5 Ocak arasında bir sürü oyunda indirim kazanabileceksiniz.

Tarihleri ​​önceden açıklamak kötü bir fikir değil. Steam uzmanları indirimlerin zaten geleceğini biliyorlar ve tarihler, hangi oyunların önceden dahil edileceğini duyurmaktan daha az önemli. Bir oyuncu, satın almak istediği bir oyunun birkaç ay içinde büyük bir indirim alacağını biliyorsa, şimdi satın almaya daha az meyilli olacaktır. Her durumda, Steam kullanıcıları artık Steam Desteleri için ne zaman oyun stoklayabileceklerini biliyorlar.