Steam Controller'ın yeni tanıtım videosu yayımlandı

Steam Controller'ın yeni tanıtım videosu yayımlandı

Valve, klavye ve fare konforunuzu kanepemizde bize yaşatacak ürünü Steam Controller için yeni bir tanıtım videosu yayımladı.

Klavye fare ikilisi ile oyun kumandaları arasındaki farkı ortadan kaldırmak amaçlayan Steam'ın bu yeni kontrolcüsü, daha önce gördüğümüz hiçbir kontrolcüye benzemiyor. Etkileyici tasarımı ile bizden tam not alan Steam Controller'ın en büyük özelliği üzerinde yer alan iki adet dokunmatik yüzey. Valve, bu yüzeyler ile kontrolcü üzerinde fare simülasyonu yaratmayı amaçlıyor. Oldukça başarılı bir şekilde uygulanan bu fikir, konfordan da ödün vermiyor.

Bildiğiniz gibi oyun kumandaları FPS oyunlarında fare kadar baskınlık kuramadı. Fakat onların da kendilerine göre artıları vardı. Steam Controller size hem fare hem de oyun kumandası konforunu tek bir cihazda sunmayı başarıyor. Steam Controller, sıradan oyun kumandalarında gördüğümüz FPS deneyimini bir üst kademeye taşıyor. Şöyle ki sıradan bir kontrolcü ile FPS oyunu oynarken bir tuş ile nişan moduna geçip, diğer bir tuş ile ateş ederken, Steam Controller bu eylemi tek tuş ile gerçekleştirmenize olanak sağlıyor. Steam Controller'ın sağ tetiğine biraz bastırarak nişan alabilir, biraz daha bastırarak ateş edebilirsiniz.

10 Kasım 2015 tarihinde resmi olarak çıkışını gerçekleştirecek olan Steam Machine'lar ile birlikte gelecek olan Steam Controller, tek başına da satın alınabilecek. Oldukça uygun fiyata satın alınabilecek olan bu kontrolcü, 49 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Steam Controller'ı ön sipariş verirseniz, ürününüz 16 Ekim tarihinde kapınızda olacak.

Steam Controller'ı Steam üzerinde çalışan tüm oyunlarda ve tüm platformlarda kullanabileceksiniz. Hatta kontrolcünün üzerinde yer alan tuşlara isteğinize göre atamalar yapabileceksiniz.