Steam Controller Yenilendi!

Steam Controller Yenilendi!

Valve, GDC 2014 fuarında Steam Controller üzerinde yaptığı değişiklikleri bir prototip halinde tanıttı. Dokunmatik ekranı neden kaldırdıklarını açıkladı.

Valve geçtiğimiz hafta GDC 2014 fuarında yeni Steam Controller prototipini tanıttı. 

Bildiğiniz gibi kısa bir süre önce Valve, Steam Controller'ın ilk 300 prototipini dağıtmıştı ve gelen tepkiler doğrultusunda Scott Dalton bu fuarda neleri değiştirdiklerini anlatıyor.

Kontroler'de ergonomik büyük değişikler yapıldığını ekleyen Dalton, iyileştirmelerin yanında cihazdaki dokunmaktik ekran yerine orta kısma geleneksel ‘Start’, ‘Select’ ve modern konsolların olmazsa olmazı "Home" tuşunun eklendiğini ayrıca, klasik sol tarafa yön tuşları ve sağ tarafa ‘XBYA’ tuşlarının koyulduğunu söyledi.. Bunun nedeni ise dokunmatik ekranın maliyeti arttırması ve yeterli performans sağlanmaması. Herkesin beklediği dokunmatik ekran olayı daha başlamadan bitti.

Haberin başında da dediğim gibi Steam Controller'ın son hali belki budur belkide değildir. Sonuçta cihaz hala beta testlerinde ve bizim gördüğümüz tarafı prototip olanı. Peki sizce şu anki haliyle prototip cihaz nasıl gözüküyor?

GDC 2014 fuarında cihazın prototip tanıtımını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.