Microsoft, Newell'dan Çekiniyor

Microsoft, Newell'dan Çekiniyor

Test aşaması hızla ilerleyen ve bu yakın zamanlarda satışa sunulacak olan Steam Machine'ler Microsoft tarafından yepyeni açıklamalar geldi, ayrıntılar yazının devamında.

Valve konsollara rakip olmak amaçlı ürettiği Steam Machine'ler raflardaki yerlerini almalarına az kaldı.  Hali hazır da 13 farklı Steam Machine modeli hazır ve bu modeller seri üretime geçmeyi bekleniliyor.

Durumdan rahatsızlık duyması gereken firmalardan önemli bir isim olan Microsoft yetkilisi Marc Whitten ilginç itiraflarda bulundu. Ayrıca geniş bir kitle çekişmede Sony'i dışarı da tutuyor.

Microsoft çekiniyor mu ?

Marc Whitten konsol pazarlarının genişliğinden bahsederek pazar'da Steam Machinelere'de yer olduğu belirtti. Marc Whitten Steam Machine'lerin belli bir kitle oluşturacağını vurgulayan ve cihazların herhangi bir durumda tedirgin olmayacaklarını belirtti. Microsoft yetkilisi Gabe Newell yarış içerisinde olmadığını ve yaşadıkları müddetçe yapacakları son şey olduğunu ima etti.

Microsoft Steam Machine'lerden korkmasalar bile yaptığı açıklamalarda kendilerini şüpheli duruma getirdiği gayet ortada. Ayrıca Microsoft'un Valve'den değil Sony'den çekinmesi gün gibi ortada.