Geçtiğimiz Hafta Steam’de En Çok Satan 10 Oyun

Geçtiğimiz Hafta Steam’de En Çok Satan 10 Oyun

Geçtiğimiz hafta Steam’de en çok satan oyunlar belli oldu. Bu haftanın yıldızı hafta ortası indirimlerinden payını alan Left 4 Dead serisi oldu.

Valve'nin sosyal oyuncu ağı Steam'in geçtiğimiz hafta en çok satan oyunları belli oldu. Listede geçtiğimiz haftalardan adlarını duymaya aşina olduğumuz oyunlarla birlikte uzun süredir kendilerini listelerde göremediğimiz birçok başarılı yapım var. Hiç süphesiz bu haftanın yıldızının Left 4 Dead 2 olduğunu söyleyebiliriz.

Geçtiğimiz hafta indirime giren Left 4 Dead serisi, haftanın en kazançlı çıkan yapımlarından oldu. İndirimde Left 4 Dead Bundle'ı %75 indirimle 12,5 TL'ye satılırken, serinin ikinci oyunu Left 4 Dead 2 ise yine %75 indirimle 8 TL'ye alıcı buldu. 3 gün boyunca süren bu indirim kampanyası Left 4 Dead 2'yi bu haftanın en çok satanları arasına sokmaya yetti.

Geçtiğimiz Hafta Steam’de En Çok Satan 10 Oyun

Geçtiğimiz haftadan önceki haftanın en çok satanlarına yukarıdaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Sözü fazla uzatmadan geçtiğimiz haftanın kârlı çıkanlarına geçelim.

10. Civilization V: Complete Edition

Civilization V: Complete Edition'ı en son 2 hafta önce listede görmüştük. Firaxis Games tarafından geliştirilen Civilization V'nin tüm ek içerikleri bu pakette yer alıyor.

9. The Witcher 3: Wild Hunt

CD Projekt RED tarafından geliştirilen The Witcher 3: Wild Hunt bu haftaki listemize 9'uncu sıradan giriş yaptı. CD Projekt RED, The Witcher 3 için yayınladığı ücretsiz DLC'ler ile oyunun eğlencesini bir üst kademeye taşıyor. Aynı zamanda resmi mod desteğine de kavuşan The Witcher 3, günler ilerledikçe daha eğlenceli bir hâl alacak.

8. Rocket League - Supersonic Fury DLC Pack

Çıkış yaptığı günden beri listenin ilk sırasını bırakmayan Rocket League, ilk sırayı bırakmadığı yetmezmiş gibi listeye iki kere dahil olmayı da başardı. Rocket League'in ilk DLC'si Supersonic Fury listemize 8'inci sıradan dahil oldu. Bu DLC ile oyuna 2 yeni araç ekleniyor.

7. Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain

Kojima Productions stüdyolarında geliştirilen Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain, henüz çıkış yapmamış olmasına rağmen kendisini ilk 10'a sokacak kadar ön sipariş alıyor. Oyun 1 Eylül tarihinde PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One ve PC için çıkış yapacak.

6. Left 4 Dead 2

Valve tarafından geliştirilen Left 4 Dead 2, geçtiğimiz hafta %75 indirimle 31 TL'den 7,5 TL'ye kadar düşmüştü. Zombi öldürmeye aç olan oyuncular bu fırsatı kaçırmadı ve Left 4 Dead 2 bu hafta listemize 6'ncı sıradan giriş yaptı.

5. H1Z1

Birkaç hafta ortalarda gözükmeyen ve geçtiğimiz hafta en çok satan oyunlar listesine geri dönen H1Z1 bu haftaki listemize 5'inci sıradan giriş yaptı. Daybreak stüdyolarında geliştirilen H1Z1, hayatta kalma oyunları arasında zirveye oynamaya devam ediyor.

4. Counter-Strike: Global Offensive

Çok satanlar listesinin bir klasiği olan Counter-Strike: Global Offensive'den fazla bahsetmeye gerek yok. Hidden Path ve Valve tarafından geliştirilen çok oyunculu FPS oyunu Counter-Strike: Global Offensive, her zaman olduğu gibi yine kendini listenin üst sıralarında gösteriyor.

3. Grand Theft Auto 5

Rockstar Games'in açık dünya aksiyon macera türündeki Grand Theft Auto serisinin en yeni oyunu Grand Theft Auto 5, listemize 3'üncü sıradan giriş yaptı. Başlarda çok masum olan Grand Theft Auto 5, modder'lar tarafından mod yağmuruna tutuldu. Hatta oyunun %100 Türkçe yaması dahi mevcut.

GTA 5’in %100 Türkçe yaması yayımlandı!

2. ARK: Survival Evolved

Studio Wildcard ve Instinct Games tarafından geliştirilen hayatta kalma oyunu ARK: Survival Evolved, zirveyi yakından takip ediyor. Fakat kendisinden çok daha yeni olan rakibini geçmesi ise biraz daha beklemesi gerekebilir.

1. Rocket League

Ve geldik listenin zirvesine. Zirveyi kimselere kaptırmamakta ısrarlı olan Rocket League yine bizleri ilk sıradan selamlıyor. Geçtiğimiz haftanın ortasında çıkış yapan ilk DLC'si Supersonic Fury de listemizin 8'inci sırasında bizleri karşılamıştı. İstikrarlı bir şekilde liderliğini sürdürmeyi devam Rocket League, bakalım listedeki rakiplerine ne zaman yenik düşecek.

Rocket League diğer platformlara da gelecek!