Oyuncu RehberiSteam

Steam oyunlarını yedekleme

Steam hesabınızda indirilmiş bir oyunu daha sonra oynamak üzere kaldırmak istiyorsanız, daha sonra tekrar indirmeden kurmak için yedekleyebilirsiniz.

Var olan bir Steam oyununu nasıl yedekleyebileceğinizi anlatmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Eğer birden fazla oyun yedeği alacak iseniz her oyun için ayrı yedeklemeler yapmanızı öneririz. Eğer bir çok oyunu tek seferde yedekler iseniz yedekler toplu olacaktır ve istediğiniz oyunu değil o anda yedeklediğiniz oyunların tamamını kurmak zorunda kalırsınız.

Aldığınız yedeği daha sonra kurduğunuzda ise Steam otomatik olarak dosya bütünlüğünü kontrol edecek ve varsa oyunun güncellemelerini yapacaktır.

[baslik]Steam oyunlarını yedekleme[/baslik]

1- iki farklı yöntem ile yedekleme işlemini başlatabilirsiniz. Bunlardan biri Oyunun üzerine sağ tıklayarak “Oyunun Dosyalarını Yedekle..” seçeneğini seçmek. Bir diğeri ise Steam’in sütünde bulunan menüden sırasıyla “Steam > Oyunları yedekle ve geri yükle” seçeneğini seçmek. Biz size ikinci seçenekten başlayarak oyunları nasıl yedekleyeceğiniz anlatacağız. İlk yöntem doğrudan tek oyunu seçtiğiniz için 3- maddeden başlar.

steam-oyunlarini-yedekleme-aşama-1
Steam oyunlarını yedekleme yöntemleri

Anlatımın devamı için sonraki sayfaya geçin!

1 2 3 4 5 6Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu