Halk Bankası Ve Ziraat Bankası Kredi Kartları Limitsiz Oluyor

Halk Bankası Ve Ziraat Bankası Kredi Kartları Limitsiz Oluyor

Kredi kullanamayan vatandaşlar çözümü kredi kartı kullanmak da bulunmaktadır. Fakat kredi kartının da belirli bir limitinin bulunmasından dolayı tam olarak istenilen çözüm olarak kabul edilememektedir.

Fakat Halk Bankası ve Ziraat Bankası böyle bir çözüm yoluna gitti gibi birçok vatandaş bak ihtiyaçlarını ve alışveriş ihtiyaçlarını tamamını bu kredi kartları ile birlikte tamamlayacak.Bilindiği üzere her kredi kartının belirli bir limiti bulunmaktadır. Bu limit kapsamında nakit kullanılabilir veya alışveriş yapılabilmektedir. Halk Bankası ve Ziraat Bankası bu krediye ortadan kaldırıyor tüm Kredi kartlarının limitlerini sınırsız yapıyor.

Kartlar sınırsız limitli olacak

Halk Bankası ve Ziraat Bankası müşterileri kredi kartlarının limitsiz olacağını öğrenmesi ile birlikte oldukça büyük bir sevinç oluştu. Sosyal ve de içerisinde bu haber günün en fazla olan haberleri arasında yer aldı. Halk Bankası konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada uygun görülen vatandaşların kredi kartlarından seviyesini limit olarak yükseltilecek ve böylelikle aylık olarak yapacakları harcamada herhangi bir limit bulunmayacağı bilgisini verdi.

Konuyla ilgili Halkbank gibi aynı şekilde Ziraat Bankası da benzer bir açıklama yaptı Ziraat Bankası kullanılmakta olan Kredi kartlarının belirli bir kısmını limitsiz ile seneye yükseltildiğini belirterek buradaki vatandaşların herhangi bir limit gözetilmeksizin aylık olarak harcama yapabileceklerinin altını çizdi.

Kredi kartı limit değişikliği

Ziraat Bankası kredi kartlarından herhangi birinde kullanmanız durumunda limit değişikliği yapmanız mümkündür. Ziraat Bankası'na direkt olarak ulaşarak ve internet bankacılığından ve mobil bankacılık kullanılması suretiyle Kredi kartlarının limitini yükseltmek mümkün olacaktır. bu limit aşımı aktarımı ve benzeri durumlar bankanın yerinize uygun olacak şekilde tespit edilmesi ve bir çalışma yapılması ile yapılmaktadır. Yani her isteyen Ziraat Bankası müşterisi kredi kartı limitini yükseltmek mümkün değildir.

Halk Bankası'nda benzeri bir uygulama yapmaktadır. Halk Bankası kredi kartı kullanmakta olan vatandaşlar limitlerini arttırmak istedikleri zaman Halkbank bankalarında İnternet şubesinden mobil bankadan ve benzeri diğer seçeneklerden kredi kartı limit artırım seçeneğini değerlendirilerek sonucun kendisine gönderilmesini beklemektedir. Uygun görülen limit artırımları vatandaşa olumlu olarak mesaj olarak gönderilecektir. Olumsuz olması durumunda ise tekrardan mesaj yoluyla iletim sağlanmaktadır.

Aylık olan geliriniz belirli bir seviyenin üstünde olması durumunda banka kredi kartlarında herhangi bilgi limit ortaya koymaktadır. Yani böylece tüm kredi kartları limitsiz olmuş olacaktır. Bunun için bankaya başvurmanız gerekmektedir. Bankaya başvuru esnasında gelir belgelerinizi yanınızda bulundurmak unutmamanız gerekir. Çünkü limit arttırma gelir belgesi ile doğru orantılı olarak yapılır.

Kredi kartı kullanılarak takip çekimi de sağlanabilmektedir. Bilindiği üzere Birçok banka artık ihtiyaç kredilerine benzer kredileri kredi kartı limitleri çerçevesinde de yapmaktadır. Bu sebeple nakit sıkıntısı yaşamakta olan vatandaşlar kredi kartlarını kullanarak ihtiyaç kredisi kullanılabilmektedir. Bu sebeple limitsiz veya yüksek limitli kredi kartının olması durumunda bu aynı zamanda yüksek miktarda nakit çekebileceğiniz anlamına da gelmektedir. Bu sebeple yüksek miktarlı kredi kartı veya limitsiz kredi kartı oldukça sık tercih edilir.

Herkese limitsiz Kredi Kartı Verilecek Mi?

Talep eden herkes limitsiz kredi kartı alamayacak. bu için bir takım şartlar bulunuyor. Kredi kartının alınma şartı olarak ilk başta Kredi puanının düzgün ve yeterli olması gerekmektedir. Bu şartın yerinde olmaması durumunda limitsiz değil herhangi bir limitli kredi kartı bile almaz mümkün olmayacaktır. Limitsiz kredi kartı almamız için banka tarafından sizlerden istenmekte olan belirli bir üstündeki kredi kullanabilir onayının alınmasıdır. Yani bu olayın alınabilmesi için gelir ve yerinizi yüksek seviyelerde olması gerekmektedir geliri yüksek olan vatandaşlar limitsiz bir şekilde kredi kartı alabilirler.

Diğer vatandaşlar ise gelirlerinin çerçevesinde kredi kartı alabileceklerdir. Asgari ücretli olarak çalışmakta olan bir vatandaş kendi gelirine göre kredi kartı alabilecekken diğer memurlardan veya çalışan kesimden gelir belgesinin yüksek olması durumunda daha yüksek seviyelerde Kredi alınması mümkün olacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler