iPhone 16 Pro'nun kamera tasarımı sızdırıldı

iPhone 16 Pro'nun kamera tasarımı sızdırıldı

Apple'ın ürün geliştirme süreci genellikle çok sayıda tasarım seçeneğinin keşfedilmesini içerir. Söylentiler, iPhone 16 Pro ve Pro Max'in de benzer bir deneysel dönemden geçtiğini ve prototipler arasında özellikle sıra dışı bazı kamera yapılandırmalarının bulunduğunu öne sürüyor.

Geçen haftaki bir sızıntı, iPhone 16 Pro için tuhaf bir özelliğe işaret ediyordu: stres çarkına benzeyen bir kamera modülü.

Şimdi ise yeni bir sızıntı, yaklaşmakta olan Pro iPhone'ların üçgen bir arka kamera modülüne sahip olabileceğini ve bu sayede cihaza elektrikli tıraş makinesini anımsatan farklı bir görünüm kazandırabileceğini öne sürüyor.

Güvenilir ihbarcı Majin Bu, isimsiz kaynaklardan alıntı yaparak iPhone 16 Pro'nun potansiyel tasarımını X/Twitter'da paylaştı.

Apple'ın neden bu tasarımı değerlendirebileceğine ilişkin bilgi sahibi, üçgen form faktörünün, daha büyük kamera sensörlerini veya daha fazla sayıda lensi bir araya getirmek için stratejik bir seçim olabileceğini söylüyor.

Potansiyel kamera çıkıntısı varyasyonlarının yanı sıra iPhone 16 Pro'nun yükseltilmiş bir telefoto lens de içermesi bekleniyor. iPhone 16 Pro Max, iPhone 15 Pro Max'e kıyasla daha büyük bir birincil sensöre bile sahip olabilir.

Olası adaylardan biri Sony'nin Exmor IMX903'üdür. Ancak söylentilere göre maksimum kamera çözünürlüğü mevcut nesil modellerde olduğu gibi yine 48 MP olacak.

Apple'ın bir tasarımı tamamlamadan önce çok çeşitli prototipleri test ettiğini unutmamak önemlidir. iPhone 16 için delikli ön kameraya dair daha önceki söylentiler gerçekleşmedi ve bu üçgen kamera çıkıntısı da aynı kaderi paylaşabilir.

İhbarcılar bile bu bilginin doğruluğunu doğrulamanın bir yolu olmadığını kabul ediyor. Bu nedenle bu sızıntıya ihtiyatla yaklaşmanız tavsiye edilir.