Android 14 easter egg , Android 15'in yakında yayınlanacağına dair ipuçları veriyor

Android 14 easter egg , Android 15'in yakında yayınlanacağına dair ipuçları veriyor

Google'ın en son güncellemesi olan Android 14 QPR 3 Beta 1, Pixel telefonlara kullanışlı "Arama Çemberi" özelliğinden daha fazlasını getiriyor. Bu güncellemede gizli bir sürpriz var: Android 15'i ima eden bir Paskalya yumurtası.

9to5Google tarafından bildirildiği üzere dikkatli gözlemciler Android 14 logosunda hafif bir değişiklik fark etti; logo artık "V" harfini anımsatan ters bir üçgene benziyor.

Google'ın, her Android sürümüne, logoya birden çok kez dokunarak erişilebilen gizli bir mini oyun ekleme geleneği vardır. Ancak henüz bir sonraki Android sürümünün tanıtımını yapan böyle bir oyun yok. Yine de Android 15'in dahili adıyla uyumlu olan "Vanillaicecream" kod adını görebiliyoruz.

Bu, Google'ın Android sürümlerini alfabetik olarak tatlılardan sonra adlandırma geleneğini takip ediyor; Android 15 sevgiyle "Vanilyalı Dondurma" olarak adlandırılıyor.

Android 15 Geliştirici Önizlemesi'nin resmi çıkış tarihi açıklanmasa da Google'ın geçmişi, bu ayın sonlarında gelebileceğini gösteriyor.

Android 13 ve 14'ün zaman çizelgelerine göre ilk betalar, Geliştirici Önizlemesinden birkaç ay sonra kullanıma sunulabilir. Her zamanki programlarına uygun olarak, Ekim ayında, muhtemelen yeni Pixel telefonların piyasaya sürülmesiyle birlikte kararlı bir Android 15 sürümü yayınlanabilir.

Android 15'in sunacağı her şeyi bilmek için henüz çok erken olsa da bazı ipuçları ortaya çıktı. Son Android 14 QPR3 beta sürümünde, bir sonraki Android sürümünün daha iyi çoklu görev yetenekleri sunacağını öne süren bir "Uygulama Çiftleri" özelliği ortaya çıktı.

Google, Android 15'in kesin çıkış tarihiyle ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı. Ancak Android'in bir sonraki versiyonunun aktif olarak geliştirilme aşamasında olduğu kesin.

Resmi duyuruya yaklaştıkça, Android 15 ile gelecek yeni özellikler ve iyileştirmeler hakkındaki spekülasyonlar şüphesiz artacaktır.