Steam'deki En Pahalı 10 Oyun

Steam'deki En Pahalı 10 Oyun

Her geçen yıl büyümesini hızlandıran oyun piyasasının bir parçası olan Steam'deki en pahalı 10 PC oyununu sizler için bu galerimizde sıraladık.

Bildiğiniz gibi oyun piyasası her geçen gün büyüyor. Günümüz teknolojilerini sonuna kadar kullanan geliştirici firmalar oyunların geliştirilme sürecinde büyük paralar harcıyor. Hatta bu konuya geçtiğimiz haftalarda yazdığımız Yapımı En Pahalıya Patlayan 20 Oyun başlıklı galerimizde de değinmiştik. Oyunların maliyeti arttıkça, bu maliyetler oyunun satış fiyatına da doğrudan etki ediyor. Bu oyunların fiyatları her ne kadar yüksek olsa da, gerçekten verdiğimiz paranın hakkını veriyor. Fakat kimi zaman oyundan istediğimizi alamadığımız zamanlarda oyun elimizde kalabiliyor ve verdiğimiz paraya yazık olabiliyor. Fakat Steam'in geçtiğimiz günlerde duyurduğu Steam Oyun İade desteği sayesinde bu durum ortadan kalkıyor. Artık bundan sonra Steam, aldığınız oyundan memnun kalmadığınız takdirde size paranızı iade ediyor ve oyunu kütüphanenizden siliyor. Artık Steam'in bu özelliği sayesinde, yüksek fiyatlı oyunları alırken başımıza gelecek olumsuz durumlar konusunda endişelenmiyoruz. Lafı çok fazla uzatmadan sizi Steam'deki en pahalı 10 oyun ile baş başa bırakalım.

Steam’de 20 TL’den ucuza alabileceğiniz en iyi 5 oyun

10. Elite: Dangerous

Adını çok fazla duymadığımız İngiliz oyun geliştiricisi Frontier Developments tarafından geliştirilen Elite: Dangerous, uzayın derinliklerinde uzun soluklu bir maceraya atıldığımız Elite serisinin dördüncü oyunu. Geçtiğimiz yıl aralık ayında PC platformu için çıkışını gerçekleştiren oyun, bu yıl da Xbox One için çıkış yapacak. PlayStation 4 plaformu için de geliştirilmekte olan oyunun, bu platforma ne zaman çıkış yapacağı henüz açıklanmadı. Oyunun Steam'deki fiyatı 149,00 TL.

9. Evolve

Left 4 Dead serisinin arkasındaki isim Turtle Rock tarafından geliştirilen Evolve oyunu, bu yılın ilk aylarında çıkış yapmış ve kısa sürede popüler bir oyun haline gelmişti. Bu popülerlerliğini uzun süre devam ettiremeyen Evolve, Steam'de 169,99 TL fiyatıyla alıcı buluyor.

Evolve için Arena modu duyuruldu

8. Sid Meier's Civilization: Beyond Earth

Geliştiriciliği Firaxis Games tarafından yapılan Civilization: Beyond Earth, geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan bir sıra tabanlı strateji oyunu. 2K Games tarafından yayımcılığı üstlenilen oyun, Steam'de 170,00 TL fiyat etiketiyle satılıyor.

7. Borderlands: The Pre-Sequel

2K Games'in daha önce BioShock serisinin geliştiriciliğinde görev almış oyun stüdyosu 2K Australia tarafından geliştirilen FPS oyunu Borderlands: The Pre-Sequel, geçtiğimiz yıl eski ve yeni nesil konsollar başta olmak üzere tüm masaüstü platformlara da çıkış yaptı. Borderlands: The Pre-Sequel, Steam'de 170,00 TL fiyatıyla oyun sevenlerin beğenisine sunuluyor.

6. Assassin's Creed Syndicate

Ubisoft Quebec olmak üzere Ubisoft'un bir çok oyun stüdyosunun iş birliği içinde geliştirdiği Assassin's Creed serisinin bu yıl çıkış yapacak oyunu Assassin's Creed Syndicate, sanayi devrimindeki Londra'yı konu alıyor. 23 Ekimde PlayStation 4 ve Xbox One oyunun PC platformundaki çıkış tarihi henüz netlik kazanmış değil. Oyunun Steam fiyatı ise 179,00 TL.

Assassin’s Creed: Syndicate’te multiplayer olmayacak

5. Assassin’s Creed Unity

Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen Assassin’s Creed Unity, geçtiğimiz yıla damgasını vuran oyunlardan biri olmuştu. Oyun, içinde barındırdığı fiziksel ve grafiksel hatalar nedeniyle sıkça eleştirilmişti. Oyuna sonradan gelen güncellemeler ile bu hatalar büyük oranda giderildi. Assassin's Creed Unity'yi Steam'den 179,00 TL karşılında satın alabilirsiniz.

Assassin’s Creed: Unity Sistem Gereksinimleri

4. Tom Clancy's Rainbow Six Siege

Galerimizde Ubisoft oyunları ardı ardına gelmeye devam ediyor. Ubisoft Montreal tarafından, Assassin’s Creed Unity'de kullanılan AnvilNext oyun motoru kullanılarak geliştirilen FPS oyunu Rainbow Six Siege, bu yıl 13 Ekim'de yeni nesil konsollar ve PC platformu için çıkış yapacak. Oyunu Steam üzerinde 179,00 TL ödeyerek ön sipariş vererek kapalı betaya erişim hakkı kazanabilirsiniz.

3. Far Cry 4

(Ubisoft, galeriyi ele geçirmiş durumda) Ubisoft Montreal stüdyosunun geliştiriciliğini üstlendiği açık dünya aksiyon macera FPS oyunu Far Cry 4, geçtiğimiz yıl eski ve yeni nesil konsollar ile birlikte PC platformu için de çıkış yapmıştı. Oyunun Steam fiyatı galerinin önceki sayfalarında gördüğünüz diğer Ubisoft oyunları gibi 179,00 TL.

2. Fallout 4

Bethesda tarafından geliştirilen Fallout serisinin geçtiğimiz günlerde duyurulan açık dünya aksiyon RPG oyunu Fallout 4, yeni nesil konsollar ve PC platformu için çıkış yapacak. Oyunun çıkış tarihini Bethesda'nın E3 2015 konferansında öğreneceğiz. Fallout 4, Steam'de 179,00 TL fiyat etiketiyle satılmakta.

Fallout 4 resmi olarak duyuruldu

1. Grand Theft Auto 5

Rockstar Games'in popüler açık dünya oyunu serisi Grand Theft Auto'nun son üyesi Grand Theft Auto 5, ilk olarak eski nesil konsollar, devamında yeni nesil ve geride bıraktığımız aylarda da nihayet PC platformu için çıkış yapmıştı. Çıkışıyla birlikte adını birçok rekora yazdıran Grand Theft Auto 5, en popüler oyunlar listesinin üst sıralarını terk etmiyor. Grand Theft Auto 5, galerinin önceki sayfalarında gördüğünüz çoğu AAA yapım gibi 179,00 TL fiyata satılıyor.

GTA 5’in %100 Türkçe yaması çıktı!