Steam’de 20 TL’den Ucuza Alabileceğiniz En İyi 10 Oyun

Steam’de 20 TL’den Ucuza Alabileceğiniz En İyi 10 Oyun

Günümüzde PC oyunculuğunun merkezinde yer alan Steam'den 20 TL'den ucuza alabileceğiniz en iyi 10 oyunu sizler için bu galerimizde sıraladık.

Günümüzdeki oyun pazarının gelişen teknolojinin getirdiği nimetlerin maliyetleri sebebiyle biraz pahalı olduğu söylenebilir. Fakat hâlâ daha düşük bütçelerle üretilen ucuz fiyatlara edinebileceğimiz birçok kalite oyun piyasada kendine yer bulabiliyor. Bizde sizlere PC platformundaki oyun pazarının lideri konumunda gösterilebilecek Steam'deki 20 TL'den ucuza alabileceğiniz en iyi, en kaliteli, en zevkli ve verdiğiniz parayı sonuna kadar hak eden oyunları listeledik.

Daha önce yazdığımız Steam’de 20 TL’den ucuza alabileceğiniz en iyi 5 oyun başlıklı yazımızda yer alan bazı oyunları da bu galerimize belli bir sıradan dahil ettik. Aynı zamanda oyunlarının isimlerinin yanında yer alan Steam butonuna tıklayarak oyunların Steam sayfasına gidebilirsiniz. Sözü daha fazla uzatmadan galerimize geçelim.

10. Besiege - 13,00 TL

Besiege, Spiderling Studios isimli bağımsız stüdyo tarafından geliştirilen fizik tabanlı bir yapı oyunu. Besiege oyununda orta çağın mühendisi rolüne giriyoruz ve kendi savaş aracımızı inşa ederek bize verilen görevleri yerine getiriyoruz. Mühendislik konusunda size bir sınır tanımayan bu oyunda, hayal ettiğiniz gibi savaş aracı oluşturmak mümkün. Fakat kimi zamanlar size verilen görevi yerine getirebileceğiniz bir araç oluşturmak zor olabiliyor. Bu anlamda Besiege biraz sabır, birazda mühendislik becerisi istiyor. Fizik tabanlı bir oyun olduğu için dengeyi sağlayamamanız durumunda aracınız paramparça olabiliyor.

Oyunu grafiklerinde çok fazla detaya gidilmemiş. Fakat oyunu atmosferi sizi içine çekmeyi başarıyor. Kullanıcı arayüzü ise kelimenin tam anlamıyla mükemmel. Kendinizi karmaşık menüler arasında kaybetmiyorsunuz. Oyunu arayüzü oldukça sade, şık ve kullanışlı bir şekilde tasarlanmış. Dikkatinizi başka yöne çeken, anlamakta zorlanacağınız bir arayüzle karşılaşmıyorsunuz.

Besiege oyununu alpha sürümüyle erişim aşamasında ve Steam üzerinden 13 TL gibi düşük bir fiyata satılmakta. Aynı zamanda oyunu oynamak için yüksek sistem gereksinimlerine ihtiyacınız yok. Eminiz ki sahip olduğunuz ekran kartı bu oyunu hiç zorlanmadan çalıştıracaktır.

Galerinin devamını görmek için aşağıdaki butonlardan sonraki sayfalara geçebilirsiniz.

9. Postal 2 - 18,00 TL

Postal 2, Running With Scissors tarafından geliştirilen 2003 yapımı aksiyon, FPS, kara mizah ve şiddet türlerinin bir arada bulunduğu bir yapım. Özellikle yoğun şiddet öğeleri içeren Postal 2 herkesin oynamaması gereken bir oyun. Hatta oyunu +18 olarak değerlendirebiliriz. Küçük yaştaki oyunculara kötü örnek olabilecek birçok şiddet öğesi içeriyor.

Postal 2'de adam öldürmenin birçok farklı yönü var. Oyunu eğlenceli yapanda bu derece çeşitli oluşu zaten. Ancak 18 TL bu oyun için çok fazla. Öyle olacak ki bizimle aynı fikirde olan yayımcılar oyunu fiyatında %90 indirime gitmiş. Postal 2, şu anda Steam'da 1,80 TL fiyata satılmakta. Bu indirim kampanyası 20 Temmuz 2015'e kadar devam edecek. Sağı solu dağıtmak istiyorsanız Postal 2'yi indirim bitmeden almanızı tavsiye ederiz.

8. Five Nights at Freddy’s 3 - 15,00 TL

Scott Cawthon isimli bir oyun geliştiricisi tarafından geliştirilen Five Nights at Freddy’s isimli korku oyunları serisinin üçüncü oyunu olan bu oyunda bir dükkanın güvenlik görevlisi olarak rol alıyoruz. Oyundaki amacımız geceleri canlanan maskotları durdurmak. Bu maskotlar bizi öldürmeye çalışıyor. İliklerinize kadar korkmak istiyorsanız, Five Nights at Freddy’s 3 size istediğinizi vermeyebilir.

Five Nights at Freddy’s 3'ü  Steam'den 15 TL gibi cüzi bir fiyata satın alabilirsiniz.

7. Game Dev Tycoon - 18,00 TL

Game Dev Tycoon oyununda amacımız oyun geliştirmek. Fakat tam anlamıyla bir oyun geliştirmiyoruz. Game Dev Tycoon, mini bir oyun geliştirme simülasyonu. Patrick ve Daniel Klug isimli iki kardeş tarafından geliştirilen bu oyuna 80'li yıllarda başlıyoruz. 80'li yılların teknolojisini kullanarak oyun geliştirmeye başladığımız bu yılda, yıllar ilerledikçe yeni nesil oyun konsolları, yeni teknolojiler ve yeni imkanlar ile oyun tarihini baştan yazıyoruz.

Başarılı bir oyun geliştirme simülasyonu olan Game Dev Tycoon, aynı zamanda Türkçe dil desteğine de sahip. Game Dev Tycoon'a evinizin garajında oyun geliştirerek başlıyorsunuz. Evinizin garajında başladığınız bu macera kendi stüdyonuzu kurmaya kadar gidiyor. Başarılı hikayesi, sade ve pratik yapısı ile dikkat çeken Game Dev Tycoon, Steam'den 18 TL'ye satın alınabilecek en iyi oyunlardan biri. Oyunu aynı zamanda Windows 8 mağazından da satın alabilirsiniz.

6. Terraria - 18,00 TL

Re-Logic tarafından geliştirilen Terraria, çoğu oyuncuda 2D grafikleri nedeniyle bir ön yargı oluşturuyor. Oyunun grafikleri bizlere 90'lı yılların oyunlarını hatırlatıyor. Bu nedenle oyuncuların Terraria'nın sıkıcı bir oyun olduğunu düşünebiliyorlar. Fakat aslına bakıldığında Terraria sizi kendine sıkı bir şekilde bağlayan çok eğlenceli bir oyun. 2011 yılında PC platformu için çıkış yapan Terraria, günümüzde hemen hemen her platformda oyuncular ile buluşuyor.

Terraria'daki amacımız Minecraft'tan pek farklı değil. Terraria'da kazı yapıp yeni kaynaklar edinebilir, bu kaynaklar ile kendi evinizi inşa edebilirsiniz, yeni eşyalar keşfedebilirsiniz, canavarlar ile savaşabilirsiniz. Terraria'ya Minecraft'ın 2D versiyonu demek yanlış olmaz.

Terraria'nın asıl zevkini arkadaşlar ile oynadığınız zaman çıktını söylemeliyiz. Oyunu satın almadan önce yanınıza mutlaka birkaç arkadaşınızı almanızı tavsiye ederiz. Terraria'yı Steam'den 18 TL'ye satın alabilirsiniz.

5. Goat Simulator - 18,00 TL 

İsveçli video oyunu geliştiricisi Coffee Stain Studios tarafından geliştirilen Goat Simulator, adından da anlayacağınız üzere bir keçi simülasyonu. Goat Simulator oyununda yönettiğimiz çılgın keçimizle bize sunulan açık dünyanın altını üstüne getiriyoruz. Keçimizin en büyük yeteneği ile çevredeki nesneleri diline yapıştırabilmesi. Birazcık kafa dağıtmak isterseniz Goat Simulator mutlaka denemeniz gereken bir oyun. Tek ve çoklu oyuncu desteğinin bulunduğu Goat Simulator'ı 18 TL karşılığında satın alabilirsiniz.

4. Garry’s Mod - 18,00 TL

Eğer sizi sınırlamayan bir oyun istiyorsanız Garry’s Mod'u mutlaka denemelisiniz. Çünkü bu oyunda yapabileceklerinizin sınırı yok. Bu oyunda hayal gücünüzü sonuna kadar zorlamaktan çekinmeyin. Eminiz ki Garry’s Mod hayallerinizi gerçeğe dökmekte sizin önünüze bir sınır koymayacaktır.

Oldukça zevkli bir oyun olan Garry’s Mod, arkadaşlarla oynandığı zaman iki katı daha zevkli oluyor. Garry’s Mod ile neler yapabileceğinizi 18 TL fiyatıyla Steam'den satın alarak denemelisiniz.

3. Fallout: New Vegas - 18,00 TL

Efsane Fallout serisinin döneminin en başarılı oyunlarından biri olan Fallout: New Vegas, günümüzde bile hâlâ yüksek ilgi görüyor. Uzun süredir beklenen Fallout 4 duyurusu gelene kadar serinin hayranları Fallout: New Vegas ile Fallout özlemlerini gidermişti. Fallout serisinin en başarılı oyunlarından biri olan Fallout: New Vegas'ı daha önce Fallout oynamamış olan oyunculara mutlaka tavsiye ederiz. Fallout 4 almadan önce mutlaka bu oyunu oynamalısınız. Fallout: New Vegas, 18 TL fiyatıyla Steam'den satın alınabilir.

Fallout 4, PC’de teknik açıdan sınırlı olmayacak

2. Assassin's Creed: Revelations - 20,00 TL

Efsane Assassin's Creed serisinin 2011 yılında çıkan oyunu olan Assassin's Creed: Revelations, serinin önceki oyunu Brotherhood'a ek olarak yeni haritalar ve silahlar içeren bir oyundur. Aynı zamanda oyunun arayüzüde baştan tasarlanmıştır.

Assassin's Creed: Revelations'ı 20 TL'ye Steam'dan satın alabilirsiniz. Dilerseniz serinin diğer oyunları Assassin's Creed™: Director's Cut Edition, Assassin's Creed 2 ve Assassin's Creed: Brotherhood'u da 20 TL'ye Steam'dan satın alabilirsiniz.

1. Half-Life 2 - 18,00 TL

Valve'nin adeta yeni bir nesli başlatan aksiyon, bilim kurgu ve FPS türündeki serisi Half-Life'ın ikinci oyunu olan Half-Life 2, galerimizde ilk sırayı alıyor. 8 milyondan fazla satan bu yapımı mutlaka her oyuncu deneyim etmeli.

Half-Life 2'yi Steam'dan 18 TL karşılığında satın alabilirsiniz. Aynı zamanda oyunun Half-Life 2: Episode One ve Half-Life 2: Episode Two isimli 15 TL'lik hikaye paketlerini de mutlaka satın almanızı öneririz. The Orange Box isimli paketi satın alarak bu seriye çok daha ucuza sahip olabilirsiniz.