Red Dead Redemption 2 oyunu 13 Temmuz güncellemesi ile DLSS alıyor

Red Dead Redemption 2 oyunu 13 Temmuz güncellemesi ile DLSS alıyor

Red Dead Redemption 2 oldukça tutulan bir oyun olmasına rağmen özellikle yüksek ayarlarda yaşattığı donma sorunları oyuncuları çileden çıkarıyor. Buna çözüm olarak 13 Temmuz tarihinde gelecek yeni güncellemede "Grafik Ayarları" menüsünde artık DLSS kullanma seçeneğini de göreceğiz.

DLSS konusunu biraz açıklığa kavuşturursak, NVIDIA'nın tek çözünürlükte oluşturulmuş temel yapısı ve onu da anında daha yüksek bir çözünürlüğe dönüştürme işlevini gören yapay zeka teknolojisine sahip bir özellik olarak tarif edebiliriz. Böylece oyunları daha yüksek çözünürlüklerde oyun keyfini yaşarken çok daha az kaynak tüketimi ile karşımıza çıkıyor.

Red Dead Redemption 2 Güncellemesi 13 Temmuz'da Başlayacak

Rockstar tarafından yapılan açıklamada 13 Temmuz güncellemesinin hem RDR 2 hem de Red Dead Online'a DLSS desteği getireceğini, uygun NVIDIA GeForce RTX grafik kartlarına sahip tüm Windows kullanıcıları için bu güncellemenin sunulacağını söylemişti. DLSS teknolojisinin bir görüntü üzerindeki işlevini aşağıdaki resimde gözleyebilirsiniz.

DLSS ne işe yarıyor

Peki Red Dead Redemption 2 için gelecek DLSS güncellemesi AMD grafik kartı kullananları etkileyecek mi? Bu kullanıcılar biraz şanssız görünüyor. Zira şirketin DLSS için yanıtı FidelityFX Super Resolution şu an için sadece 8 oyun tarafından destekleniyor. Bu durumu da çözüme kavuşturmak isteyen mod yapımcıları ise bu teknolojiyi GTA V gibi oyunlara da getirmek için çalışmalarını yürütüyor.

DLSS teknolojisi Battlefield V ve Metro Exodus gibi oyunlarda ilk olarak 2019 yılında karşımıza çıkmıştı. Süreç içerisinde oldukça yol kat eden teknolojide şimdilik resmi olarak DLSS 2.0 sürümü var gözükse de 2.2 sürümünün Rainbow Six Siege için sessiz sedasız piyasaya sürüldüğü dikkatlerden kaçmadı. Steam üzerinde ücretsiz olarak sunulan hayatta kalma oyunu Aris hakkında neler biliyorsunuz?