GTA 6 Ne zaman Çıkacak

GTA 6 Ne zaman Çıkacak

Oyun dünyasının en önde gelen oyun serilerinden biri, grafikleriyle ya da oyunun hikayesiyle olsun Grand Theft Auto serisidir. Grand Theft Auto 5’in çıkışının üzerinden uzun süre geçmesiyle birlikte GTA ve oyun severler tarafından ‘’ GTA 6 ne zaman çıkacak?’’ sorusu sıkça sorulur olmuş durumdadır. Görünüşe göre GTA 6’nın yakın zaman içinde oyuncuyla buluşması bekleniyor. Henüz resmi olarak çıkış tarihi için açıklama yapılmamış olsa da internet üzerinde hakkında çok sayıda söylenti yer almaktadır.

Gta 6 ne zaman çıkacak görseli
Gta 6 ne zaman çıkacak

          Grand Theft Auto serisinin yapımcısı olan Rockstar Games şirketi GTA 6 hakkında resmî açıklamada bulunmadığı için GTA 6 haberleri hakkında çeşitlilik giderek artmakta. Bundan dolayı verilen bilgiler genel anlamda resmi kaynaklara yakın haberler doğrultusunda oluşturulmuştur. Öncelikle çıkacak olan GTA 6 oyunu oynayabilmek için gerektirebileceği ihtimali olan sistem gereksinimleri şöyle söylenmektedir.

GTA 6 Sistem Gereksinimleri

Öncelikle söylenmesi gereklidir ki bu sistem gereksinimleri resmi kaynaklara dayanmamaktadır. GTA 6 hakkında yapılan haberlere dayanan tahminlerdir.

Minimum:

-İşletim sistemi: Windows 10 64 bit

-İşlemci: Intel Core i5-4460 / AMD FX-8350

-Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 4GB

-Bellek: 8 GB

-Depolama: 100 GB kullanılabilir alan

Önerilen:

-İşletim sistemi: Windows 10 64 bit

-İşlemci: Intel Core i7-8700K / AMD Ryzen R7 1700X

-Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti / AMD Radeon RX Vega 64 Liquid

-Bellek: 16 GB RAM

-Depolama: 100 GB kullanılabilir alan

GTA 6 Haritası Nasıl Olacak?

GTA 6 ile Grand Theft Auto serisinin oyuncular tarafından sevilen şehirleri Los Santos, Liberty City, Vice City ile tekrar karşılaşılması bekleniyor. Glassdoor adlı platformda bir çalışanın yazmış olduğu yazıda dikkatleri çeken bir nokta bulunmakta. Bu platform ise güvenilir bir platform olup,  yapılan incelemeler öncelikle site tarafından onaylanmaktadır.

İncelemeleri ne hakkında yapıyorsanız, o şirketin bir çalışan olduğunuzu belgelemenizle birlikte inceleme konunuz  site yönetiminin onayına sunulmaktadır. Yani bu durumda dikkatleri çeken konu Rockstar Games şirketindeki bir çalışan tarafından yazılan metin oldu.

Gta 6

Yazılmış inceleme yazısına ilk bakıldığında her şey normal görünmekte. Yalnız tavsiyeler isimli bölümde bu yazıyı yazan kişi, yazdığı maddelerin baş harfleriyle bir mesaj vermeye çalışmaktadır. Bu maddelerin baş harfleriyle ‘’GTALSVCLC’’ yazısı ortaya çıkmaktadır. Bu da Los Santos, Vice City ve Liberty City şehirlerinin baş harflerini temsil etmektedir.

GTA 6’da Karakterler Arasında Kadın Karakter De Olacak Mı?

Oynanabilir karakterler arasında kadın karaktere de yer verilmesi oyuncular tarafından en çok dile getirilen istekler arasında yer almaktadır. Rockstar Games şirketinin kurucularından olan Dan Houser, 2013 yılında yapmış olduğu bir röportajda bu konu hakkında şöyle bahsetmiş: ‘’Anlatılacak hikâyenin bir kadın karakter ile anlatılması gelecekte olabilecek bir şey.’’. Bu açıklamadan hareketle kesin olmamakla birlikte GTA 6 oyununda oynanabilir karakterler arasına bir de kadın karakterin dahil olacağı ihtimali de yüksektir.

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?

GTA 5, yeni çıkacak olan PS 5 için de duyurulmuş ve farklı jenerasyonlarda kendine yer bulmuş bir oyun oldu. GTA 5 oyunun PS 5’te 2021 yılında çıkacağı duyurulmuştu. Bu sebeple GTA 6 oyununun 2021 yılında çıkma ihtimali biraz düşük görünüyor. 2022 yılında çıkma ihtimali, 2021 yılında çıkma ihtimalinden daha kuvvetlidir. Ancak ortalıkta dolanan haberler de,  GTA 6 oyununun 2023-2024 yılları aralığında çıkacak olması ihtimalini kuvvetlendiriyor. Ne zaman çıkacak olursa olsun oyuncular tarafından merakla bekleniyor. GTA 6 çıkana kadar ise oyuncular tarafından sorulan sorular resmi bir açıklama yapılmadığı sürece söylentiler üzerine cevaplandırılmaya devam edecektir.

GTA 6 Fragmanı