Geçtiğimiz Hafta Steam’de En Çok Satan 10 Oyun

Geçtiğimiz Hafta Steam’de En Çok Satan 10 Oyun

Geçtiğimiz hafta Steam'de en çok satan oyunlar belli oldu. Uzun süredir listede ilk 10'a giremeyen oyunları bu hafta ilk 10'da görebiliyoruz.

Valve'nin PC'deki oyunculuk platformu Steam'in geçtiğimiz hafta en çok satan oyunları arasında liderliği yine aynı oyun sürdürüyor. Çıkış yaptığı günden beri listenin ilk sırasını bırakmayan Rocket League, bu haftada da bize listenin ilk sırasından merhaba diyor. Listenin devamında ise geçen haftalardan alışık olduğumuz Grand Theft Auto 5, Counter-Strike: Global Offensive ve ARK: Survival Evolved gibi yapımlar var. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak geçtiğimiz haftanın listesine göz atabilirsiniz.

Geçtiğimiz Hafta Steam’de En Çok Satan 10 Oyun

Gelelim bu haftaki listemize. Bu haftaki listemize geçtiğimiz haftanın başında Steam'e giriş yapan Dead Realm isimli oyun ile başlıyoruz.

10. Dead Realm

Section Studios tarafından geliştirilen bu oyun 3 Ağustos tarihinde Steam'de 24 TL fiyatıyla erken erişime açıldı. Section Studios, çok oyuncu ve korku türünü tek bir oyunda birleştirmiş ve sonucunda Dead Realm ortaya çıkmış. Dead Realm oyununu kısaca özetlemek gerekirse; oyunun asıl odaklandığı noktanın Hide and Seek (Saklambaç) türü olduğunu söyleyebiliriz. Oyunda bir tarafta hayaletler bir tarafta da insanlar mevcut. İnsanlar amacı hayaletlerden saklanmak, hayaletlerin amaçları da insanları bulmak. Hem hayaletleri hem de insanları gerçek oyuncular kontrol ediyor. Arkadaşlarınızla da oynayabildiğiniz bu korku oyunu, korkunç olduğu kadar da eğlenceli bir oyun. Oyun henüz erken erişim aşamasında olduğu için şimdilik 2 farklı oyun modu ve 3 harita var. Oyundaki haritalar oyunun amacına göre dizayn edilmiş. Örneğin tabloların arkasına dahi saklanabiliyorsunuz.

Dead Realm'ın fiyatı şu anda size sunduklarına rağmen biraz fazla olsa da, gelecek vaat eden bir oyun olduğunu söylemek lazım.

9. The Witcher 3: Wild Hunt

CD Projekt RED stüdyolarında geliştirilen ve aralarında Türkçe'nin yer almadığı 14 dil desteğine sahip olan The Witcher 3: Wild Hunt, listemize dokuzuncu sıradan giriş yapıyor. CD Projekt RED'in uzun yıllar boyunca üzerinde çalıştığı The Witcher 3: Wild Hunt, muhteşem açık dünyası ve detaylı modellemeleri ile oyuncuları kendine hayran bırakmıştı. Çıkış yaptığı günlerde hatalarla boğuşan The Witcher 3: Wild Hunt, CD Projekt RED'in sıkı çalışması ile şimdilerde daha oynanabilir durumda.

8. Garry’s Mod

Facepunch Studios tarafından geliştirilen Garry's Mod, geçtiğimiz hafta SteamOS hafta sonu indirimleri kapsamında %75 indirime girmişti. Fiyatı 4,5 TL'ye kadar düşen Garry’s Mod geçtiğimiz hafta listenin altıncı sırasında yer alıyordı. 3 Ağustosa kadar devam eden bu indirim kampanyası Garry’s Mod'u bu haftaki listeye de sokmayı başardı.

7. H1Z1

Kendisinin en son 3 hafta önce listede gördüğümüz hayatta kalma oyunu H1Z1, bu hafta listemize yedinci sıradan giriş yapıyor. Daybreak Games tarafından geliştirilmeye devam eden H1Z1, henüz erken erişimde olmasına rağmen 1 milyondan fazla satan bir oyun.

Daybreak Games, parayı bulunca bir köşeye çekilen yapımcılardan değil. Yapımcı şirket oyunu sürekli olarak geliştiriyor ve hilecilerden arındırıyor. Bundan birkaç ay öncesine kadar sunucularda hilecilerden geçilmezken, günümüzde hilecilere denk gelmeniz hiç kolay olmuyor.

6. Savage Lands

Signal Studios tarafından geliştirilen Savage Lands, henüz erken erişim aşamasında olan açık dünya hayatta kalma türünde bir oyun. The Forest ve Rust benzeri bir oynanışa sahip olan Savage Lands, geçtiğimiz Mart ayında Steam'e erken erişim sürümüyle giriş yaptı. 31 TL fiyatıyla alıcı bulan Savage Lands, hem tek hem de çok oyunculu olarak oynanabiliyor. Hayatta kalma oyunlarına özel bir ilgi duyuyorsanız ve Savage Lands'in adını ilk defa duyuyorsanız, denemenizde bir yarar var diyebiliriz.

5. Counter-Strike: Global Offensive

Listenin klasiklerinden biri olan Counter-Strike: Global Offensive, bu hafta bizi beşinci sırada karşılıyor. Valve'nin bugüne kadar yaptığı en başarılı yapımlardan biri olan Counter-Strike: Global Offensive'i eğer hâlâ satın almadıysanız, mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. Oyunun asıl eğlencesinin Rekabetçi modunda ve topluluk sunucularında çıktığını da hatırlatmalıyız. Bu oyunu oynarken canınızı sıkacak tek şey Ruslar olabilir. Oyunun satın almadan önce bunu göze almalısınız.

4. Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain

Kojima Productions tarafından geliştirilen Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain, geçtiğimiz hafta Steam'de ön siparişe açıldı. Ground Zeroes ile birlikte paket halinde 89 TL'den satılan oyun 1 Eylül tarihinde PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360 ve PC için çıkış yapacak. Oyun beraberinde hem tek hem de çok oyunculu desteğini getirecek.

3. Grand Theft Auto 5

Rockstar Games tarafından geliştirilen Grand Theft Auto 5, her zaman olduğu gibi bu haftanın listenin üst sıralarından bizleri selamlıyor. Geçtiğimiz saatlerde yayına aldığımız GTA 5’in satışları 54 milyonu geçti başlıklı yazımızdan da anlayabileceğiniz üzere Grand Theft Auto 5 uzun süre kendini ilk sıralarda göstermeye devam edecek.

2. ARK: Survival Evolved

Studio Wildcard ve Instinct Games tarafından geliştirilen son dönemlerin en popüler hayatta kalma oyunu ARK: Survival Evolved, çıkışından bu yana listenin üst sıralarını terk etmedi. Rocket League'in çıkışına kadar listenin ilk sırasını kimselere kaptırmayan ARK: Survival Evolved, Rocket League'i hemen arkasından takip etmeye devam ediyor. Fakat indirime girmeden yetişme pek mümkün gibi görünmüyor. Bunun sebebini Rocket League'in açıklamasında anlatalım.

1. Rocket League

Psyonix tarafından geliştirilen Rocket League, Steam'a girer girmez adeta ortalığı kasıp kavurdu. Psyonix'in bugüne kadar çıkardığı en başarılı yapım olan Rocket League, stüdyonun beklentilerinin üstünde bir satış performansı sergileyerek yapımcısının yüzünü güldürdü.

Rocket League diğer platformlara da gelecek!

Mağazaya girdiği günden beri ilk sırayı kimselere kaptırmayan Rocket League, çıkış yaptığı ilk 3 haftasında tüm platformlarda 5 milyon adet satış rakamını geride bıraktı. İlk ayının doldurmadan milyonlarca oyuncuya ulaşan Rocket League, bu satış performansı ile kolay kolay rakiplerine ilk sırayı vermeyecek gibi görünüyor.