Call of Duty: Warzone Sistem Gereksinimleri

Call of Duty: Warzone Sistem Gereksinimleri

Battle Royale ve Plunder olmak üzere iki yüksek oktanlı oyun modu olarak karşımıza çıkan Call of Duty: Warzone, bu iki mod için farklı sistem gereksinimi özelliklerine sahip olarak karşımıza çıkıyor. Oyuncular çok iyi bilir ki birçok oyun sadece minimum ve tavsiye edilen gereksinimlere ihtiyaç duyarken Warzone için "Rekabetçi Ayarlar" ve "Ultra Ayarlar" olmak üzere yeni bazı donanım özellikleri de yer alıyor. Call of Duty: Warzone oyununda önerilen sistem gereksinimleri bu oyunu sadece ortalama grafik ayarlarıyla oynamanıza imkan verirken rekabetçi ayarlar ise bilgisayarınıza yüksek yenileme frekansına sahip bir monitörle yüksek grafik özelliklerine sahip ekran kartı ile iyi bir FPS deneyimi yaşamanızı sağlıyor. Tabii bu seviyeyi mükemmel şekilde yaşayabilmek için bilgisayarınızda en az GeForce RTX 2070 SUPER ekran kartı modeli ve daha üst donanımı kullanmanızı gerektirirken işlemci bazında da Intel Core i7-8700K veya bir AMD Ryzen 1800X donanımına 16 GB RAM'i de eklemeniz gerekebilir. Gördüğünüz üzere

Call of Duty: Warzone

oyununu yüksek grafik özelliklerinde oynayabilmek için diğer Battle Royale oyunlarından Fortnite gibi oyunlara göre çok daha yüksek donanım seviyesi gereksinimi olduğunu net bir şekilde dillendirebiliriz.

call of duty- warzone sistem gereksinimi minimum önerilen ultra

Call of Duty: Warzone oyununu "Ultra Mod" olarak oynamak istiyorsanız neredeyse bir mirası oyuna yatırmanız gerekebilir. Şaka bir yana bu oyunu en üst düzeyde oynayabilmek için iyi bir FPS değeri ile 4K çözünürlük desteği sunan donanımları bir arada bulundurmalısınız. Bunun için de GeForce RTX 2080 SUPER veya eşdeğeri bir AMD ekran kartına ihtiyacınız olacak. İşlemci yönünden bakacak olursak ise Core i9-9700K veya AMD Ryzen 2700X gibi bir CPU setini bilgisayarınıza eklemek durumunda kalabilirsiniz. Ultra Mod için RAM seçiminde 16 GB RAM yeterli olacaktır. Call of Duty: Warzone oyununu en iyi oyuncu deneyimi ile oynayabilmek için nVIDIA tarafı ekran kartı sürücülerinizi son sürüm olmasını kontrol etmenizi ve eğer güncel sürüm değilse son sürüm yazılımına güncellemenizi öneriyor.

call of duty warzone nasıl oynanır

Call of Duty: Warzone oyununu en düşük ve en yüksek modlarda oynayabileceğiniz donanım seviyeleri açıklanmıştı. Oyunun dinamiklerini en iyi şekilde deneyimlemek için Call of Duty: Warzone sistem gereksinimleri ve oyunun kaç GB dosya boyutunda olduğu da belli oldu. Geçtiğimiz yıl Mart ayında PC için piyasaya sürülen ücretsiz Battle Royale video oyunu Call of Duty: Warzone, Modern Warfare serisinin bir parçası olarak yayınlandı.

call of duty bilgisayar testi sistem gereksinimi

Call of Duty: Warzone Sistem Gereksinimleri

Bugün milyonlarca oyuncu tarafından oynanan Call of Duty: Warzone oyununu güncelliğini kaybetmiş bilgisayar sistemlerinde oynayabilir miyiz sorusunun cevabı için Call of Duty: Warzone minimum sistem gereksinimleri için bazı donanımların sistemimizde olması gerektiği gibi oyunu en yüksek ayarlarda sorunsuzca ve akıcı bir şekilde oynayabilecek en üst düzey donanım özelliklerine göre PC sistem gereksinimleri bulunmaktadır.  Bozuktus.com ekibi olarak Call of Duty: Warzone oyununu çeşitli modlarda oynayabileceğiniz tüm sistem gereksinimlerini detaylı olarak inceledik.

Call of Duty: Warzone Minimum Sistem Gereksinimleri

Warzone oynayabilmek için gerekli olan minimum sistem özellikleri aşağıda yer almaktadır. Bu seviyelerde Call of Duty: Warzone oyununu donmadan oynamak için düşük özellikleri aktif etmelisiniz.

 • İşletim Sistemi: Windows 7 64-Bit (SP1) veya Windows 10 64-Bit
 • Sistem İşlemci CPU: Intel Core i3-4340 veya AMD FX-6300
 • Kaç GB RAM: 8 GB RAM
 • HDD Kaç GB: 175 GB Boş HD alanı
 • Video Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 670 - GeForce GTX 1650 veya Radeon HD 7950
 • DirectX: DirectX 12
 • İnternet Ağı: Geniş Bant İnternet Bağlantısı
 • Ses Kartı: DirectX Uyumlu

Call of Duty: Warzone Önerilen Sistem Gereksinimleri

Call of Duty: Warzone oyununu tüm seçenekler orta olarak ayarlandığında sorunsuz olarak oynayabileceğiniz tavsiye edilen sistem gereksinimleri aşağıda listelenmiştir. Bu ayarlarda Warzone, muhtemelen 60fps ile oynanabilecektir.

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64 Bit (Son Hizmet Paketi)
 • Sistem İşlemci CPU: Intel Core i5-2500K veya AMD Ryzen R5 1600X
 • Kaç GB RAM: 12 GB RAM
 • HDD Kaç GB: 175GB Boş HD alanı
 • Video Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 - GTX 1660 veya Radeon R9 390 - AMD RX 580
 • DirectX: DirectX 12
 • İnternet Ağı: Geniş Bant İnternet Bağlantısı
 • Ses Kartı: DirectX Uyumlu

Call of Duty: Warzone Rekabetçi Sistem Gereksinimleri

Call of Duty: Warzone oyununa yeni bir sistem özelliği eklenmiş durumda. Warzone Rekabetçi sistem gereksinimleri ile  oyunu yüksek yenileme hızı bulunan monitörle yüksek FPS alabilmek için aşağıdaki donanım özellikleri bilgisayarınızda bulunmalıdır.

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64 Bit (Son Hizmet Paketi)
 • Sistem İşlemci CPU: Intel i7-8700K veya AMD Ryzen 1800X
 • Kaç GB RAM: 16 GB RAM
 • HDD Kaç GB: 175GB Boş HD alanı
 • Video Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1080 - RTX 2070 SUPER veya Radeon RX Vega 64
 • DirectX: DirectX 12
 • İnternet Ağı: Geniş Bant İnternet Bağlantısı
 • Ses Kartı: DirectX Uyumlu

Call of Duty: Warzone Ultra Mod Sistem Gereksinimleri

Call of Duty: Warzone oyununu 4K çözünürlükte yüksek FPS'de oynayabilmek için Ultra sistem gereksinimi özelliklerine ihtiyacınız olacak. Bu seviyeler tepe seviyeleridir. Call of Duty: Warzone oyununu akıcı, 4K görüntü kalitesi ile sorunsuz bir şekilde oynayabileceğiniz Call of Duty: Warzone PC sistem gereksinimleri aşağıdaki şekildedir.

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64 Bit (Son Hizmet Paketi)
 • Sistem İşlemci CPU: Intel i7-9700K veya AMD Ryzen 2700X
 • Kaç GB RAM: 16 GB RAM
 • HDD Kaç GB: 175 GB Boş HD alanı
 • Video Ekran Kartı: NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER
 • DirectX: Sürüm 11.0 uyumlu video kartı ve eşdeğerleri.
 • İnternet Ağı: Geniş Bant İnternet Bağlantısı
 • Ses Kartı: DirectX Uyumlu

call of duty warzone kaç gb

Call of Duty: Warzone tüm donanım özelliklerine göre sistem gereksinimlerinin derlendiği tablomuzu derledik. Bilgisayarınızda bulunan donanımları aşağıdaki bilgi alanımızdan inceleyip hangi ayarlarda Warzone keyfi yaşayabileceğinizi anlayabilirsiniz. İsterseniz yorum alanımızdan bize sistem özelliklerinizi yazıp Call of Duty: Warzone oyununu oynayıp oynayamayacağınızı, hangi ayarları kullanmanız gerektiğiniz konusunda destek isteyebilirsiniz.

Call of Duty: Warzone oyununu asgari özelliklerde oynamanızı sağlayacak donanımlar olduğu gibi tüm seçenekleri orta olarak ayarlandığında ve çoğu durumda 60 FPS ile çalışabilecek önerilen sistem gereksinimleri de yukarıda açıklanmıştı. Bu seride özel olarak yüksek yenileme frekansına sahip bir monitörle oyunu oynayabileceğiniz rekabetçi sistem gereksinimleri ve tabiiki oyunu 4K çözünürlükte yüksek FPS'de çalıştırabileceğiniz ve hiç kasılma - donma yaşamayacağınız ultra sistem gereksinimi donanımları da yer almaktaydı.

Call Of Duty: Warzone Kaç GB?

Call of Duty: Warzone oyunu karşımıza 175 GB dosya boyutu olarak çıktı. Oyunla ilgili güncellemeler yayınlandıkça bu boyutun artabileceğini unutmayın. Bu değer 195 GB boyutuna kadar çıkabilir. Warzone oyununu indirmeden önce bilgisayarınızda en az 175 GB boş alanın olduğuna dikkat edin. Zira bu boyuttaki dosyayı indirmek ülkemiz internet bağlantısı koşullarında saatler sürebilir.Call of Duty: Warzone Kaç GB?

Call of Duty: Warzone Kaç GB RAM?

Call of Duty: Warzone oyunu çeşitli modlarda farklı RAM değerlerine gereksinim duyuyor. Minimum sistem gereksinimlerine göre Warzone 8 GB RAM'e ihtiyaç duyarken, önerilen Call of Duty: Warzone sistem gereksinimi için 12 GB RAM, bu oyunu rekabetçi ve ultra modunda en yüksek seviyede oynamak için ise 16 GB RAM bilgisayar donanımınızda yer almalıdır.

call of duty- warzone bilgisayarım çalıştırır mı

Bilgisayarım Call of Duty: Warzone'u çalıştırabilir mi? Kaldırır Mı?

Bilgisayarınızda Call of Duty: Warzone çalıştırmak için işlemci olarak en düşük Intel Core i3-4340 veya AMD FX-6300 yonga setini kullanıyor olmanız gerekiyor. Oyunu sorunsuz olarak bilgisayar kaldırır mı sorusuna cevap için en az 8 GB RAM ile beraber GeForce GTX 670 veya 1650 ekran kartının da donanımınızda bulunması gerekir. Tabii bu değerler Warzone en düşük ayarlarda oynamanız için gerekli olan donanım seviyeleridir. Ayrıca en az 175 GB boş hard disk alanınızın (güncellemelerle birlikte dosya boyutu artacağından 195GB boş alan) olması gerektiğini de unutmayın.

Bir ilginç gerçeği de sizlerle paylaşmak istiyoruz. Call of Duty: Warzone için gerekli olan minimum sistem gereksinimleri Modern Warfare için olan özelliklerle birebir aynı.

Bilgisayarımda Call of Duty: Warzone oynayabilir miyim? sorusunun cevabı için ekran kartı olarak bilgisayarınızda en az bir GeForce GTX 670 veya Radeon HD 7950 olmalıdır. Buna ek olarak, CPU'nuzun Intel Core i3-4340 ve AMD FX-6300 veya bunun üzerinde olması gerekir. Bilgisayarınızın Warzone'u başarılı FPS ile çalıştırabilmesi için 8 GB sistem RAM'ine de ihtiyacınız olacak. Grafik ayarlarınız maksimumdayken savaşa girmek istiyorsanız, önerilen sistem gereksinimleri testini de geçen bir bilgisayar almak isteyeceksiniz.