Oyun HaberleriGaleriOyuncu Gündemi

Oyunlardan Esinlenilerek Yapılmış, En İyi Filmler

Film yapımcıları, filmleri için çeşitli ilham kaynakları arıyor; bazen yaşanmış olayları büyük ekranlarda ölümsüzleştirirken bazen de teknoloji çağını ele alıyorlar. Son zamanlarda film yapımcılarının ilham kaynakları, popüler video oyunları olmuş durumda. Tabi video oyunlarını büyük ekranlara aktarmak yeni bir fenomen değil; 90’lı yıllardan beri mevcut olan bir durum. Film haline getirilmiş birçok video oyunu var; sizler için bir liste hazırladım. Gelin birlikte en iyi video oyun filmlerine göz atalım.

[altbaslik]Mortal Kombat[/altbaslik]

Oyun, Chicago tabanlı şirket olarak bilinen Midway Games tarafından 1992 yılında geliştirildi. Oyunun içerdiği şiddet sayesinde oldukça hızlı bir şekilde büyük bir hayran kitlesine sahip oldu.
Mortal Kombat, 2 Hollywood filmine dönüştürüldü. İlki 1995 yılında Mortal Kombat adıyla, ikincisi ise 1997 yılında Mortal Kombat Annihilation adıyla çıkarıldı. 2 film de oyundaki kadar başarı yakalayamadı; çünkü herhangi bir oyuncunun, olmasını istemediği kadar aile-dost ilişkisini anlatan filmlerdi. İlk filmin ticari bir başarısı olmasına rağmen, gişelerde sadece 100 milyon artı gelir elde edebildi. İkinci film, bu kadar bile edemedi.

1 2 3 4 5 6 7Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu