Gerçek Dünyada Olmasını İsteyeceğiniz Şehirler

Gerçek Dünyada Olmasını İsteyeceğiniz Şehirler

Video oyunlarda bulunan fantastik şehirler, dünyamızda varolsa nasıl olurdu? Val Royeaux'ta ya da Rivet City'de yaşadığınızı düşünün. Nasıl? Güzel olmaz mıydı? Gelin biraz hayal kuralım.

Dark City Treno - Final Fantasy 9

Treno, daimi bir gece şehridir ve Final Fantasy 9'un en kültürlü ve farklı yerlerinden bir tanesidir. Sokak sanatçıları ve ressamlarıyla dolu büyük bir sanat topluluğu vardır. Tabi bu güzel şeylerin yanında bir de belirgin bir suç oranı bulunuyor!

Rapture - Bioshock

Okyanusun dibindeki bu batık şehir devletinin, bir şans ülkesi olduğu düşünülüyordu. Toplumsal baskılarla engellenemeyen Rapture, hızla keşif ve devrim şehri haline geldi. Bundan hemen sonra ise ölüm ve bağımlılıklarla dolu bir hayalet şehir oldu.

New Marias - Infamous 2

New Orleans’a dayanan New Marais, Meksika Körfezi şehridir. New Marais, bir Fransız mahallesine benziyor ve haftasonu, Frenchmen Caddesi’nde bulunan herkes için heyecan verici bir şehir oluyor.

Val Royeaux – Dragon Age: Inquisition

Val Royeaux, etkileyici bir şehir ve şehrin mimarisi oldukça göz alıcı. Binalar ve sokaklar, özenle biçimlendirilmiş, altın yaldızla kaplanmış ve büyük halılarla döşenmiş. Theadas’ın dini koltuğunu ve ülkede gerçekleşen entelektüel gelişmenin gerçekleştiği bir merkez üssünü barındırıyor. Şehirdeki sakinlerin çoğunun pislik olması çok yazık!

Lea Monde – Vagrant Story

Biraz trajik bir şehir olan Lea Monde, şaşırtıcı derecede güzel ve aynı zamanda çok korkunç bir yer. Tuscan ve Fransız tarzlarından esinlenerek inşa edilmiş ve birçok İspanyol tarzı katedrallerle doldurulmuş; ancak deprem, şehri harap ve yaşanamaz hale getirmiş.

Rivet City – Fallout 3

Rivet, 2277’de Washington D.C’de çürüyen, karaya çekilmiş bir uçak gemisinin içinde bulunan bir şehir. Wasteland’daki en büyük, en gelişmiş ve bilimsel olarakta en bilgili yerleşim yeri. Şehrin sakinleri, uçak gemisi içerisinde bireysel odalarda yaşıyorlar.

The Citadel – Mass Effect

The Citadel, tüm renkli galaksi sakinlerinin buluşma merkezi ve The Widow olarak bilinen yıldıza yakın olan “Serpent Nebula”da yer alır. Merkez halkanın üzerine, tüm galaktik ırkların büroları ve elçiliklerinin olduğu “Presidium of the Citadel” adlı bir yer ve bunun yanında mağazalar, restoranlar ve ilgi çekici başka yerler de bulunuyor.

Columbia – Bioshock Infinite

Mucizevi Columbia şehrinin olağanüstü gücünden keyif almak için şehrin, şüpheli doğasının üstesinden gelmek zorunda kalacağız. Tıpkı Rapture şehri gibi bu şehir de olmaması gereken bir yerde. Gökyüzünde, bulutların üstünde süzülen bu şehir, uzun sürmeyecek bir rüya.

Besaid Island – Final Fantasy X

Tam olarak bir ada cenneti olan Besaid’de yaşamak inanılmaz derece zor olacak ve şans her zaman yüzümüze gülmeyecek. Besaid, büyük bir plaj, liman, orman ve şelalelerle çevrili küçük bir köy. Aynı zamanda adanın suyu cam gibi berrak, plajının kumları beyaz ve yemekleri oldukça lezzetli görünüyor.

Darnassus – World of Warcraft

Darnassus, gece elflerinin başkentidir. İkinci “Dünya Ağacı”nın iri dalının üstünde, harika bir Darnassus şehri yatıyor. Şehrin manzarasını, şık köprüler, güzel bahçeler ve yapraklarla örtülü yollar oluşturuyor. Ne dersiniz? Burada yaşamak istemez miydiniz?