Dying Light'te Hayatta Kalmanıza Yardımcı Olacak 10 Şey!

Dying Light'te Hayatta Kalmanıza Yardımcı Olacak 10 Şey!

Hepimizin bildiği üzere, Dying Light’deki amacımız hayatta kalmak; fakat bu sanıldığı kadar da kolay değil. Oyunda ateşli silah bulmak, neredeyse imkansıza yakın. Hele ki mermi bulmak konusuna hiç girmiyoruz.

Sizler için Dying Light’te hayatta kalmanızı kolaylaştıracak 10 tavsiyeyi listeledik.

10. EXPcalibur Kılıcını Bulun

Kılıcı çıkartmak 3 dakika sürüyor. Bunun sonucunda 3000 deneyim puanı ve henüz oyunun en başındayken mükemmel bir silah elde etmiş olacaksınız. Kılıç, tek darbeyle birden fazla düşmanı kesmenizi sağlar.

9. Zombilerden Hızlı Koşmak Lazım

Çevikliğinizi olabildiğince yükseltin. Dying Light’in oynanışı harekete dayalıdır ve hayatta kalmanız, çevikliğinize bağlıdır.

8. Ne Kadar Güçlü, o Kadar Eğlenceli!

Güç yeteneklerinizi açın; çünkü daha çok güç, daha çok eğlence demek! Bu içerik, 360 çift-elli silah saldırısı gibi güç saldırılarını ve daha fazlasını uygulamanızı sağlar.

7.Sağınıza, Solunuza İyi Bakın

Çevresel faktörlerden yararlanarak düşmanlarınızı öldürebilirsiniz. Kendiniz için ölüm alanları yaratabilir, çevredeki yapıları kullanabilir, kendi tuzaklarınızı oluşturabilir ya da zombi dostlarımızı direk olarak köprüden aşağıya atabilirsiniz!

6. Biraz Fizik, Biraz Kimya

Birbirinden farklı silahlarınızı, çevresel etkenler ve hava koşullarıyla birlikte kullanarak büyük zombi gruplarının hakkından gelebilirsiniz.

5. Yaratıcı Fikirler

Kendi silahlarınızı yapmaya ne dersiniz? Heavy Rebar ile pilleri birbirine bağlarsanız ne olur? Tabii ki de elektrikli bir Rebar’ınız olur! Eğer yağmur yağdığında kullanırsanız çok güzel bir manzarayla karşılaşabilirsiniz.

4. Yap Yapıştır, Tak Takıştır

Muhteşem silahlara ne dersiniz? Eğer oyunda mükemmel silahlarınız olsun isterseniz bu biraz da sizin gayretinize ve isteğinize bağlı. Çevrenizde bu silahlardan onlarcasını yapmanızı sağlayan planları bulabilirseniz. Bulduğunuzda ise tek yapmanız gereken, gerekli malzemeleri toplayıp onları bir araya getirmek!

3. Hırsız Yavuz Misali

Anahtar kurtuluş yeteneklerinizden birisi de “lock pick” adı verilen kilit açma beceriniz. Bu yeteneğinizi kullanarak açtığınız kilitlerin ardında mükemmel şeyler bulabilirsiniz! Genellikle ambulansların içerisinde, size hayatta kalmanızı sağlayacak temel sağlık malzemelerini, polis arabalarından ateşli silah ve cephanelerini bulabilirsiniz.

2. Biraz Sakinlik

Manzaranın tadını çıkarın! Oyunda bulabildiğiniz en yüksek yapının tepesine çıkıp keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Zombilerden uzakta olacağınız gibi, şehri inceleyerek kendinize yeni rotalar çizebilirsiniz.

1. Geceleri Sakin Geçirmek Lazım

Oyunda kendiniz için güvenli evler bulup kendinizi sağlama alabilirsiniz. Gece vakti, insanlar için tahmin edebileceğinizden de tehlikeli! Eğer hayatta kalmak istiyorsanız geceyi güvenle atlatabileceğiniz bir yere ihtiyacınız var. Yüksek binaları kontrol etmeniz için bir diğer gerekçeniz de bu olabilir; çünkü bu binaların tepesinde güvenli alanlar bulabilirsiniz.