Pokemon GO İtemleri Ne işe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Pokemon GO İtemleri Ne işe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Pokemon GO'nun hemen hemen nasıl oynanıldığını herkes çevresinden duymuştur ve az çok fikir sahibi olmuştur. Her ne kadar henüz ülkemizde çıkış yapmamış olsa da çeşitli yollardan Pokemon GO edinip oyuna başlayan oyuncuların sayısı da azımsanmayacak kadar çok. Pokemon GO'ya başlayan oyuncuların en çok merak ettiği birkaç konudan birini ise bu yazıda ele aldık. Pokemon GO'da bulunan tüm itemlerin ve pokemon geliştirme itemlerini detaylı olarak hazırladık. Hazırsanız çantadan başlayalım.

İlginizi çekebilir: Pokemon GO Hızlı Level Atlama Rehberi.

Bag (çanta) nedir?

Bir çok açıdan işinize yarayacak eşyanın bulunduğu yerdir. Burada pokemonlarınıza vereceğiz potlar, ölen pokemonlarınızı kaldıracağınız Revive itemleri ve daha bir çok item bulunur. İlk olarak 350 adet ile sınırlı olan çantayı, dilerseniz PokeCoins kullanarak her seferinde 50 adet daha yer açılacak şekilde büyütebilirsiniz.

Eğer çantanız yetmez ve dolara yinede PokeStop'ları gezerek puan toplayabilirsiniz ancak yeni itemleri toplayamazsınız. Ancak seviye atladığınızda gelen hediye itemler çantanıza eklenir. Mesela çantanız doluyken 9. seviyeden 10. seviyeye geçtiniz, çantanızda 348/350 item vardı ve 50 farklı item daha hediye aldınız, çantanızın item sayısı 398/350 olur ve 350'nin alrına düşene kadar yeni item toplayamazsınız. Bu durumda gereksiz itemleri boşaltmanız çok önemlidir, çanta dolu diye iyi itemleri kaçırmayın.

PokeCoins Nedir?

Pokemon GO'da para karşılığında satın alınabilen oyun içi para birimi PokeCoins'dir. PokeCoins sayesinde bir çok item satın almak ve yükseltme yapmak mümkün. Her ne kadar para karşılığı satın alınsa da oyun içerisinde PokeCoins kazanmakta mümkün. GYM'de bulunan her bir pokemonunuz için 24 saat(günlük) aralıklarla 10 PokeCoins kazanabilirsiniz.

İlgili diğer içerik: Pokemon Go Ücretsiz PokeCoin Kazanma Yöntemleri.

[reklam]

Pokemon GO shop

Eğer itemlere kolay ulaşmak yada oyununuzu geliştirmek için yükseltme yapmak isterseniz PokeCoins şu anki PokeCoins fiyatları şu şekilde;

100 PokeCoins 2,69 TL (Android)

550 PokeCoins 12,99 TL (Android)

1,200 PokeCoins 26,99 TL (Android)

2,500 PokeCoins 52,99 TL (Android)

5,200 PokeCoins 104,99 TL (Android)

14,500 PokeCoins 269,99 TL (Android)

Potions nedir?

Pokemon GO PotionsYaralanan pokemonlara tekrar HP yani can basmanıza yarayan itemdir. GYM savaşı sırasında bir işe yaramaz ancak savaş sonrasında yararlı pokemonlar üzerinde kullanıldığında pokemonu iyileştirir. Ayrıca ölen pokemonunuzu Revive itemi ile canlandırdığımızda da pokemona HP seviyesine ve kullanacağınız potun türüne göre Pot basmanız gerekir. Pokemon GO'da şimdilik 3 Farklı Potion bulunuyor. Normal Potion 20 HP verirken, Süper Potion 50 HP ve Hyper Potion 200 HP veriyor. Normal, Süper ve Hyper Potion sahibi olmak isterseniz PokeStop gezmeniz gerekir. Potions'ın hiç biri markette satılmıyor.

Revive nedir?

Pokemon Go ReviveYukarıda da belirttiğimiz gibi Revive itemi GYM savaşında ölen pokemonları canlandırmaya yarar. Revive potunu kullandığınızda tekrar savaşacak hale gelen pokemonun yinede canı çok az olur ve bu yüzden Potions kullanmanız gerekir. Bu itemi marketten satın alamazsınız, PokeStop noktalarını dolarak kazanmanız gerekir.

Incense nedir?

Pokemon Go IncenseGezdikçe yeni pokemonlar çıkar ancak Incense itemini kullanarak gezer iseniz çevrenize bir koku(tütsü konusu) salınır ve bu konu sayesinde daha fazla pokemon bulursunuz. Bu konu hem gizlenen pokemonları görünür hale getirir hemde yakınlardaki pokemonları size doğru çeker. Oyuna başladığınızda bu itemden 2 adet verilir. Daha sonra ise seviye atlayarak yada PokeStop gezerek bu iteme sahip olabilirsiniz. Dilerseniz de marketten 1 adeti 80 PokeCoin, 8 adeti 500 PokeCoin ve 25 adeti 1250 PokeCoin karşılığında alabilirsiniz.

PokeBalls nedir?

Pokemon Go PokeBallsPokeBall'ı bilmeyen yoktur herhalde. PokeBall, bulduğumuz pokemonları yakalamak için kullandığımız poketoplarıdır. Oyuna ilk başladığımızda 50 adet PokeBallımız olur. Daha sonra PokeStop noktalarını gezerek PokeBall toplayabiliriz, yada marketten satın alabiliriz. Şu an markette 20 adet PokeBall 100 PokeCoin, 100 adet PokeBall 460 PokeCoin ve 200 adet PokeBall 800 PokeCoin karşılığında satılıyor.

Lure Module nedir?

Pokemon Go Lure ModuleEğer bir PokeStop noktasında uzun süre duracak isek Lure Module'ü pokestop noktasında kullanabiliriz. Böylelikle PokeStop noktasına pokemonları çekmiş oluruz. Lure Module'e Incense iteminin sabit hali de diyebiliriz. Ayrıca tüm oyuncular bundan faydalanabilir, yani sizde bir diğer oyuncunun PokeStop'ta Lure Module kullandığını görebilir ve o PokeStop'a gidip bundan faydalanabilirsiniz. Ayrıca marketten 1 adet Lure Module'ü 100 PokeCoin ve 8 adet Lure Module'ü 680 PokeCoin karşılığında alabilirsiniz.

Razz Berry nedir?

Pokemon Go Razz BerryBulduğunuz pokemonları daha rahat yakalamak isterseniz yakalayacağınız Pokemon'a Razz Berry vererek kolay yakalanmasını sağlayabilirsiniz. Bir deneme şansınız var, ıskaladığınız da Razz Berry kullanamazsınız ancak yakaladığınız Pokemon Poketopundan kaçar ise yine bir defalık Razz Berry kullanabilirsiniz. PokeStop noktalarını gezerek Razz Berry kazanabilirsiniz. Ender bulunan bir item olmadığı için olsa gerek markette Razz Berry satılmıyor.

Camera (kamera) nedir?

Pokemon Go CameraKamera açık bir şekilde Pokemon yakalamanızı sağlar. Otomatik olarak eklenir ve çantanızda bulunur. Ayrıca Pokemonların fotoğrafını çekmenizi sağlar.

Lucky Eggs nedir?

Pokemon Go Luck EggsAktif edilebilir itemlerden bir tanesi olan Lucky Eggs, Aktif olduğu sürece bize daha fazla(2 katı) deneyim puanı veriyor. Toplamda 30 dakika işe yarayan bu item açıkken mümkün olduğunca çok işlem yapmamızda fayda var. Lucky Eggs mağazada da satılmakta, 1 adet Lucky Eggs 80 PokeCoin, 18 adet Lucky Eggs 500 PokeCoin ve 25 adet Lucky Eggs 1250 PokeCoin karşılığında satılmakta.

Egg Incubator (kuluçka makinası) Nedir?

Pokemon Go Egg IncubatorPokeStop'ları gezerek elde edilen Pokemon yumurtalarından yeni pokemonlar çıkartmaya yarayan itemdir. Pokomon yumurtası elde etmek kolaydır ancak çatlatmak oldukça yorucudur. Pokemon yumurtalarını çatlatmak için öncelikle Egg Incubator'e yerleştirmemiz gerekir. Daha sonra ise pokemon yumurtası Egg Incubator'ün içerisinde iken yumurtanın çatlama mesafesi kadar yürümemiz gerekir. İlk olarak bize verilen sarı Egg Incubator sınırsız kullanılma sahiptir ancak aynı anda sadece 1 yumurtayı kuluçka makinasına koyabiliyoruz. Bu yüzden mavi olan kuluçka makinasına da ihtiyacımız oluyor. Böylelikle birden fazla yumurta Egg Incubator'ün içerisinde oluyor 2 kat şanslı oluyoruz. Ancak mavi olan Egg Incubator 3 kullanımdan sonra bozulabiliyor. 3 kullanımlık 1 adet Mavi Egg Incubator 150 PokeCoin karşılığında satılıyor.

Pokemon Storage Nedir?

Yakaladığınız pokemonları sakladığınız çantadır. Pokemon GO'da standart olarak 250 Pokemon kapasitesi ve 9 yumurta saklama kapasitesi ile gelen Pokemon çantasını mağazadan genişletebilirsiniz. Çanta'da olduğu gibi Pokemon çantasında da 200 PokeCoin karşılığında 50 Pokemonluk daha yer açılır.

Pokemon Go StarDust Candy

StarDust nedir?

Pokemonları güçlendirmek için gerekli olan kaynaktır. Pokemon yakalayarak yada GYM saldırısı ve savunması yaparak kazanılır.

Candy nedir?

Pokemonları evrimleştirmek ve güçlendirmek için gerekli kaynaktır. Güçlendirirken birkaç adet isterken, evrimleştirirken oldukça çok candy gerekir. Candy kazanmak için yeni Pokemonlar yakalamak veya yakalanan pokemonu transfer etmek gerekir.