PlayStation 4 Pro'nun Türkiye Fiyatı Açıklandı

PlayStation 4 Pro'nun Türkiye Fiyatı Açıklandı

Oyun severlere çok daha iyi grafikler sağlayan PlayStation 4'ün yeni sürümü PlayStation 4 Pro tüm dünya ile aynı anda Türkiye'de de satışa sunulacak. 4K çözünürlüğe sahip PlayStation 4 Pro'nun Türkiye fiyatı, resmi PlayStation 4 Türkiye hesapları üzerinden açıklandı.

Dünya çapında en çok tercih edilen oyun konsollarından birisi olan PlayStation 4'ün yeni sürümü PlayStation 4 Pro, 10 Kasım tarihinde tüm dünyada satışa sunulacak. En çarpıcı özellikleri 4K desteği ve çok daha gelişmiş grafikler sunabilmesi olan PlayStation 4 Pro'nun dün dağıtımı başlanmıştı. Bu sayede kutusundan görseller edinebildiğimiz cihazın Türkiye fiyatı 1.699 TL olarak belirlendi.

8 çekirdekli AMD Jaguar işlemcisi, 4,20 TLFOPS gücündeki AMD Radeon grafik birimi ve 8 GB GDDR5 RAM ile çıkışını gerçekleştirecek olan cihaz şuan için piyasadaki en iyi oyun konsolu olarak gösteriliyor. Daha önceki çıkan PlayStation 4 oyunları, PlayStation 4 Pro'da çalıştırılabilecek ve çok daha iyi performans sağlanabilecek. Ayrıca PlayStation 4 Pro için özel olarak geliştirilen oyunlarda ise "PlayStation 4 Pro için geliştirilmiştir" ibaresi yer alacak. Bakalım konsol satışlarında Sony karşısında geride kalan Microsoft cephesinde ne gelişmeler yaşanacak?

PlayStation 4 Pro, 10 Kasım tarihinde tüm Dünya'da aynı anda satışa sunulacak. Cihazın teknik özelliklerine ise aşağıdan ulaşabilirsiniz.

  • CPU: x86-64 AMD "Jaguar", 8 çekirdek
  • GPU: 4,20 TFLOPS, AMD Radeon tabanlı grafik motoru
  • Bellek: GDDR5 8 GB
  • Depolama: 1 TB
  • : Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T)×1, IEEE 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0 (LE)
  • Dış boyutlar: Yaklaşık 295×55×327 mm
  • Ağırlık: Yaklaşık 3,3 kg