ADATA, Dünyanın En Hızlı SE920 USB4 Harici SSD'sini ve Süper Hızlı DDR5'i Piyasaya Sürdü

ADATA, Dünyanın En Hızlı SE920 USB4 Harici SSD'sini ve Süper Hızlı DDR5'i Piyasaya Sürdü

ADATA, "Dünyanın En Hızlı" SE920 USB4 harici SSD'sini ve süper hızlı 12.600MT/sn DDR5'i piyasaya sürdü.

ADATA, düzenlediği Xtreme İnovasyon etkinliğinde bir dizi gelecek ürünü duyurdu ve adından da anlaşılacağı gibi, yeni duyurulan ürünlerin çoğu şu ya da bu şekilde aşırı derecede. Çoğunlukla, çok hızlılar.

Aslında, şirket bugün bu tür iki öğeyi duyurdu. İlk olarak, tamamen yeni SE920 harici SSD'si var. Bu yeni sürücü, aslında Intel'in Thunderbolt 3 teknolojisini benimseyen en son USB 4.0 arabiriminde çalışacak. Thunderbolt 3, 40 Gbps verimlere ulaşabiliyor ve bunu kullanarak ADATA, yeni SE920'nin 4.000 MB/sn'ye kadar hız sağlayabileceğini söylüyor. ADATA bunu netleştirmediğinden, genellikle yazma hızından daha hızlı olduğu için okuma hızı olduğunu varsayıyoruz.

ADATA ayrıca yeni SE920'nin kapasite seviyelerini açıklamadı ve Sabrent'in yakın zamanda yaptığı gibi süper boyutlarda sunulup sunulmadığını görmek ilginç olacak. SSD'ler serin tutulmayı sever ve bunun için ADATA, tescilli soğutma çözümünün SE920'de uygulandığını söylüyor.

Şirket ayrıca yaklaşmakta olan DDR5 DRAM ürünlerinden de bahsetti ve 12.600MT/sn teslim edebilecek ve 1.6V'da çalışacak yeni bir premium XPG modülü tasarladığını belirtti. Yaklaşan bu XPG DDR5-12600, Netac'ın geliştirmekte olduğu bildirilen DDR5-10000'den bile daha hızlı, bugüne kadar duyurulan en hızlı DDR5'tir.

Bu ürünlerin hiçbiri için çıkış tarihleri ​​açıklanmasa da, DDR5-12600 kitlerinin ya bu yılın sonuna doğru ya da Intel'in Alder Lake-S'sinin sözde piyasaya sürüleceği tarihten bu yana gelecek yılın başlarında hazır olmasını bekliyoruz. DDR5, gelecek yıl piyasaya sürülecek olan Zen 4 ile AMD platformlarında da piyasaya sürülecek.