Oyun HaberleriPC OyunlarıPlayStation 3PlayStation 4Xbox 360Xbox One

Twitch’te En Çok Takip Edilen 10 Oyun

Her gün milyonlarca oyuncu tafarından ziyaret edilen oyuncuların canlı yayın platformu Twitch’in en çok takip edilen oyunlarına göz atıyoruz.

6 Haziran 2011 tarihinde oyuncuların canlı yayın platformu olmayı amaçlayarak yayın hayatına başlayan Twitch, günümüzde 4 milyar dolarlık bir sektöre hizmet ediyor. Sıklıkla Google’ın sahibi olduğu YouTube platformu ile kıyaslanan Twitch, geçtiğimiz günlerde yapılan bir açıklamaya göre oyunculara YouTube‘dan daha çok para kazandırıyor. Geçtiğimiz yıl Google ile adı sıkça anılan Twitch, satın alma konularıyla gündeme gelmişti. Google aldı alacak derken herkes ters köşeye yatırıldı ve Twitch’in yeni sahibi Amazon oldu.

Twitch, aynı zamanda yeni bir pazarın da oluşumuna öncülük etti. Öyle ki Twitch’in başarısı görüldükten sonra benzeri birçok proje hayata sokuldu. Fakat hiçbiri Twitch kadar başarılı olamadı. Twitch’i şu anda tahtından indirebilecek en güçlü rakibin YouTube Gaming olduğunu söyleyebiliriz. Google’un E3 2015 öncesinde duyurduğu bu proje Twitch gibi oyunculara özel bir platform olacak.

[link]Google’dan Twitch’e rakip servis: Youtube Gaming![/link]

Twitch, şu anda canlı oyun yayınlarının evi konumunda sayılabilir. Gelin bizde Twitch’in en çok takip edilen oyunlarını inceleyelim.

10. Destiny

destiny

Şu anda Microsoft‘un en önemli serilerinden biri olan Halo serisinin yaratıcısı Amerikan video oyunu geliştiricisi Bungie tarafından geliştirilen ve Activision tarafından dağıtılan Destiny; Twitch’de en çok takip edilen 10’uncu olması bir kenara, aynı zamanda oyun dünyasının gelmiş geçmiş yapımı en pahalı oyunu. Şu anda PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 ve Xbox One konsollarında boy gösteren Destiny, çok oyunculu açık dünya bir FPS oyunu.

9. World of Tanks

world of tanks

Wargaming tarafından geliştirilen World of Tanks, çok oyunculu bir savaş oyunu. PC platformunda oldukça büyük bir başarı yakalayan bu oyunun aynı zamanda Xbox 360‘a özel bir sürümü de bulunuyor.

Alt taraftaki sayfa numaralarına tıklayarak sonraki sayfaya geçebilirsiniz.

1 2 3 4 5Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu