Half-Life: Alyx Türkçe Yama

Half-Life: Alyx Türkçe Yama

Half-Life: Alyx Türkçe yama etkileşim alanında çıtayı oldukça yukarılara taşıdı. Sanal gerçeklik gözlükleriyle oyunculara oldukça farklı bir deneyim sunuyor. Son olarak Half-Life: Alyx Türkçe çalışmaları tamamlandı ve inceleme puanlarıyla dikkatleri üzerine çeken oyun artık Türkçeleşti. Oyunun Türkçe yama çalışmaları TR Game Studio ekibi tarafından yapıldı. Yamanın ilk sürümünde bütün diyaloglar Türkçeye çevrilmiş bulunuyor. Sonradan yapılacak iyileştirme ve güncelleştirmelerle birlikte menüler ve silah özellikleri de çeviriye dahil edilecek.

Half-Life: Alyx Özellikleri

Half-Life: Alyx aldığı inceleme puanlarıyla seriye yakışır bir oyun olduğunu gözler önüne sermişti. Oyun, oyun severlerin karşısına Episode 2’den beş yıl öncesini konu edilerek çıkmıştı. Oyuncular olarak bizler Alyx Vence’nin hikayesine tanıklık ediyoruz ve Alyx, direniş ekibinin öncü üyelerinden birisi. Yine oyun, Half-Life evreni için oldukça önemli sahne ve hikâye işleyişlerini beraberinde taşıyor.

Half-Life: Alyx Türkçe Yama Dahil Olanlar

Half-Life: Alyx Türkçe dosyasını rahatlıkla indirip kurabilirsiniz. Yama ile ilgili açıklanan bildiride, Yama V1 çıkış yapmıştır denilerek menü ve silah geliştirme kısımlarının çevirisinin devam ettiği belirtiliyor. Çeviri ekibinin bu durumla ilgili çalışmalarının sürdüğü bilgisine yer verilerek çeviriler bittiğinde yama güncellemesi yapılacağı bilgisi aktarılıyor. Şimdilik oyun içi bütün konuşmaların Türkçe olduğu bildiriliyor. Dolayısıyla Half-Life: Alyx oyuncuları olarak artık konuşmaları Türkçe olarak görebileceğiz ve bir süre sonra güncellemelerle Türkçe alanlar genişleyecek.