Ençok Kesinti Yaşayan Web Siteleri Raporlarla Yayınlandı

Ençok Kesinti Yaşayan Web Siteleri Raporlarla Yayınlandı

Verilere göre bu web siteleri en fazla kesintiyi yaşayanlar sitelerdir.

Instagram bu yıl gözle görülür kesintiler yaşadı ve bunun 1.386 milyar kullanıcının yarattığı yükten mi yoksa bu kadar ağır bir sorumluluğun yetersiz gözetiminden mi olduğundan nedeni bilinmiyor. Tool Tester'dan bir rapor, kullanıcıların şüphelerini doğruladı. Sosyal medya kategorisinde bu rapora göre Instagram, en fazla kesinti açısından ilk sırada yer alıyor.

Tool Tester, çoğu internet kesintisini bulmak için Downdetector'dan gelen verileri kullandı. Bu raporda, hangi platformun en üstte olduğunu bulmak amacıyla konu edilen pek çok platform vardı ve sürpriz değil, Instagram oldu. Oyun cephesinde, Instagram'dan önce bile Discord ve Steam en üstte.

Kesinti sayılarına bakıldığında Instagram toplam 192 kesinti yaşarken Snapchat ve Twitter yakın bile değil. Bu kesintiler İngiltere'de olduğu gibi ABD'de de gözlendi. Snapchat toplam 48 kesinti gözlemlerken, Twitter 54 kesinti yaşadı.

encok-kesinti-yasayan-web-siteleri-raporlarla-yayinlandi.png

Instagram'ın bu kadar çabuk, insanlar fark etmeden veya sosyalleşme sürecini engellemeden bu kadar çabuk kurtarmayı başarması oldukça şaşırtıcı. Bununla birlikte, platformun bu kadar endişe verici bir oranda gecikmesiyle Instagram'ın yeni güncellemeler ve özellikler yayınlamaya devam etmesi de oldukça dikkat çekicidir.

Bu kesintilere tam olarak neyin neden olduğundan emin olmasak da, uygun bir sistemin olmaması, aşırı kullanım veya aşırı yüklenme olabilir, ancak bildiğimiz şey, Instagram'ın bu sorunu mümkün olan en kısa sürede çözmesi gerektiğidir. Instagram'ın altında YouTube, Microsoft ekipleri ve Xbox vardı ve bunu diğer birçok platform izledi. Bununla birlikte, Instagram'ı takip eden sosyal medya platformları, kendi irislerine göre Twitter, Snapchat ve Facebook idi.

Instagram ayrıca, çok uzun zaman önce, yaklaşık iki hafta önce, sosyal medya bağımlılarını koltuklarının kenarına koyan bir kesinti gösterdi. Kesinti, mesajlaşma sürecinde aksamalara ve hikaye yüklemelerinin aksamasına neden oldu. Sorun, kullanıcıların şikayet etmek için Twitter'a gittiği ve hatta '#instagramdown' trendi olan bir hashtag aldığı yerlerde yaygın olarak kabul edildi.

Ağustos ayında Twitter, kullanıcıları sakin ve uzak tutmak için herkese açık olarak ele alınması gereken oldukça büyük bir kesintiyle karşı karşıya kaldı. O zamanki sorun esas olarak Kanada'yı ve ABD'nin bazı bölgelerini hedef alıyordu. Kesinti en fazla bir buçuk saat sürdü ve ardından servis hızla geri yüklendi.

encok-kesinti-yasayan-web-siteleri-raporlarla-yayinlandi-001.png

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler