Android TV Birçok Farklı Yeni Özellik Kazanıyor

Android TV Birçok Farklı Yeni Özellik Kazanıyor

Android TV kullanıcılarını sevindirecek yeni bir haberimiz var. Android TV üç yeni özellik alıyor ve buradaki amaç, sekmeleri takip etmeyi ve yeni içerik bulmayı basitleştirmek.

Bilmeyenler için Android TV kullanıcıları yeni özelliklerin arasında bir izleme listesi alıyor. Bu, birden fazla cihazda ve Arama ve Google TV uygulaması gibi diğer Google platformlarında kullanılabilir. Bu özellik, kullanıcıların daha sonra izlemek istedikleri içeriği takip etmelerini sağlar. Listeye diziler, filmler veya daha fazlasını ekleyebilir, Keşfet sekmesinde bunlara uzun basarak ve ardından "İzleme Listesine Ekle"ye dokunarak ekleyebilirsiniz. Google ayrıca, bu içeriğe hızlı erişime izin veren Keşfet sekmesine bir satır ekledi.

Android TV

Android TV, Bazı Yararlı Yaşam Kalitesi İyileştirmeleri Alıyor

Ek olarak, Keşfet sekmesindeki yeni bir kart, kullanıcıların bu özelliğe erişmesini sağlayacaktır. Karta dokunduktan sonra, onlara sunulan içeriği beğenmemek veya beğenmek için sola veya sağa tıklayabilirsiniz. İhale-esque bir şekilde bakmıyorsunuz, ama yakın.

Google'a göre, işiniz bittiğinde Keşfet sekmeniz ince ayar yapılacak önerilerle güncellenecektir. Kullanıcılar, bu özelliğe Ayarlar > Cihaz > Tercihler > Ana Ekran > İçerik Tercihleri'ne giderek ulaşabilirler.

Son olarak, Android TV kullanıcıları, bir film veya şovun ayrıntılar sayfasında otomatik olarak oynatılan fragmanlarına da erişebilecekler. Bunu Ayarlar > Cihaz Tercihleri ​​> Ana Ekran > Video önizlemelerini etkinleştir seçeneğini devre dışı bırakarak kapatabilirsiniz. Ancak özelliği açık tutmak isteyenler için Google, bu özelliğin daha sinematik bir deneyim sunacağına inanıyor.

Bu özelliklerin Android TV'de ne zaman kullanıma sunulacağını merak edenler için Google, yeni İzleme listesi önerisi ince ayar aracının ve yenilenen ayrıntılar sayfasının bu hafta kullanıma sunulmasını bekleyebileceğinizi onayladı.

Hiçbir şekilde önemli olmasa da, yaşam kalitesi iyileştirmeleri olan bu küçük değişikliklerin tüm Android TV kullanıcılarının genel kullanıcı deneyimini iyileştireceğine inanıyorum.