Netflix, 142 Milyon Hanenin Kore Dizisi 'Squid Game'i İzlediğini Söyledi

Netflix, 142 Milyon Hanenin Kore Dizisi 'Squid Game'i İzlediğini Söyledi

Bu, Bloomberg'e göre Netflix tarihinde en çok izlenen şov yapıyor.

Bloomberg'in haberine göre, Netflix'in üçüncü çeyrek sonuçlarını açıklayan hissedarlara önceden kaydedilmiş çağrısı, Squid Game'in ne kadar başarılı olduğuna dair bize bir başka fikir veriyor. Dünya çapında yaklaşık 142 milyon hane, on milyonlarca dolar değerinde bir nakit ödül için ölümcül bir oyun oynayan borca ​​batmış bireyler hakkında Korece yayınlanan gösteriyi izledi. Yayın, bunun Netflix tarihinde en çok izlenen yeni şov olduğunu söyledi.

Netflix, Squid Game'in "kültürel zamanın ruhunu" yakaladığını ve akış devinin ABD dahil 94 ülkedeki sıralamasında 1 numara olduğunu açıkladı. Squid Game ile ilgili her şeye büyük talep olduğu için Netflix, gösteriye dayalı tüketici ürünlerinin artık perakende satış yolunda olduğunu da duyurdu.

Birkaç gün önce Bloomberg, şirketin "etki değeri" ve "verimlilik" puanlarını ayrıntılandıran belgeler elde etti. Netflix, bir oyunu başarılı yapan ya da olmayan ölçütler konusunda oldukça ketum davranıyor ve belgeler dizilerin ve filmlerin başarısını nasıl ölçtüğünü gösteriyordu. Squid Game, 891,1 milyon dolarlık etki değeri üreten, göze çarpan bir oyundu; bu, yaklaşık 41,7 katı olan – verimlilik puanı budur – 21,4 milyon dolarlık bütçesi.

Kısmen Squid Game'in muazzam izleyiciliği sayesinde Netflix, yılın en iyi abone artışını kaydettiğini söyledi. Baş Finans Sorumlusu Spencer Neumann görüşmede, "Çeyrek devam ederken, büyümemizde bir hızlanma gördük." Dedi. Üçüncü çeyrekte, çoğunlukla Asya ve Avrupa'dan olmak üzere 4.38 milyon aboneyi ağırladı ve 2021'in son çeyreğinde 8,5 milyon daha fazla müşteriye ulaşmayı bekliyor.