Dune Filminin Vizyon Tarihi 2021 Ekim Sonuna Ertelendi

Dune Filminin Vizyon Tarihi 2021 Ekim Sonuna Ertelendi

Bilim kurgu destanı olarak bir süredir dillerden düşmeyen Dune filminin vizyon tarihi birkaç hafta ileriye alındı. Heyecan dolu bekleyiş biraz daha uzayacak.

Dune filminin vizyon tarihi olarak daha önce 1 Ekim tarihi açıklanmıştı. Warner Bros. bu tarihte değişikliğe giderek filmin 22 Ekim 2021 tarihinde vizyona gireceğini duyurdu. Bu 3 haftalık gecikmenin Covid-19 nedeniyle olduğuna yer verildi. Bilindiği üzere bu ilk erteleme de olmadı. Aslında Dune, 18 Aralık 2020 tarihinde vizyona girecekti ama devam eden pandemi nedeniyle işler istenildiği gibi gitmezken erteleme kararı uygulanmıştı.

dune filmi vizyon tarihi

Dune 22 Ekim'de Geliyor! İşte Konusu ve Fragmanı

Filmin oyuncu kadrosu da oldukça tanınmış simalardan oluşuyor. Dude filminde Timothée Chalamet, Oscar Isaac, Zendaya, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Javier Bardem, Dave Bautista ve Stellan Skarsgård gibi isimler rol alacak. Başroldeki Chalamet, yakın geleceğin çok uzak bir tarihindeki dünyada bir Dük'ün (Oscar Isaac) oğlu olan Paul Altreides karakterini oynayacak. Atreides ailesi yeşil ana gezegenlerinden sert çöl gezegeni Arrakis'e taşınmak zorunda kalacaklar. Bu yeni çöl hayatına uyum sağlamaları elbette hiç kolay olmayacak.

Dune filmi Frank Herbert'in daha önce bazı dizi ve filmlere konu olmuş bir kitabından uyarlanmış. Filmin yönetmenliğindeki ismin Blade Runner 2042 ve Arrival gibi görsel açıdan oldukça etkileyici film yapımları olduğunu söylemeden geçmeyelim. Bu durum Dune filminin görselliğinin de kesinlikle emin ellerde olduğunu bize gösteriyor.