Disney Fox Markasını Niye Gömdü?

Disney Fox Markasını Niye Gömdü?

Walt Disney, son dönemlerde 85 yıllık tarihe sahip olan Century Fox markasını kapatacağının duyurusunu yapmıştı ve bunu da bizzat online olarak yaptı. 20th Century Fox olarak ikonikleşen jenerik girişi artık kendi varlığını yeni bir logo ve jenerik ile sürdürecek diyebiliriz.

Dünyanın en büyük medya şirketi olan Walt Disney, pek çok sinemaseverin yakından tanıdığı 20th Century Fox markasının fişini çekti. 85 yıllık geçmişi sahip olan 20th Century Fox, bundan sonra "20th Television" olarak isimlendirilecek.

20th Century Fox'un jeneriği ve ikonik giriş müziğinin tanınırlığının farkında olan Walt Disney, markada büyük değişikliklere gitmesine rağmen sinemaseverleri üzmeyecek bir karar aldı. Bu karara göre jenerikteki 20th Century Fox logosu aynı tasarımla "20th Television" olarak değiştirilecek ve hem jenerik animasyonu hem de müziği varlığını korumaya devam edecek. Edinilen bilgilere göre 20th Television markalı ilk yapımlar, sonbahar ayları itibarıyla karşımıza çıkacak. Hayranlar, yeni içeriklerde 20th Century Fox ibaresini görmeyecekler.

Konuyla ilgili açıklamalar, Disney televizyon stüdyolarının başkanı Craig Hunegs'tan geldi. Hunegs, yeni stüdyo isim ve logolarının yeni bir başlangıç olarak yorumlanması gerektiğini söyledi. İsim değişikliğine gidilen stüdyoların zengin tarihlere sahip olduğunu vurgulayan Hunegs, böylesi bir durumun Walt Disney'in yaratıcı gücünü onurlandıracağını ifade etti.