Acun Ilıcalı Netflix'e Rakip Platform Kurabilir!

Acun Ilıcalı Netflix'e Rakip Platform Kurabilir!

Dünya Gazetesi’nin haberleştirdiği iddiaya göre yapımcı Acun Ilıcalı, Netflix’e Türkiye’de rakip olmak için yerli platform kuracak. Ilıcalı’nın resmi makamlara başvurular yaparak süreci başlattığı söyleniyor. En çok kullanıcıya sahip ücretli dijital içerik platformu Netflix, uzun süredir Türkiye’de hizmet veriyor. BluTV ve puhutv başta olmak üzere Netflix’in Turkcell, Vodafone ve Türk Telokom bünyesinde sunulan yerli ancak çok yaygın kullanılmayan rakipleri var.

Ülkemizdeki en önemli TV yapımcılarından olan ve TV8’in sahibi Acun Ilıcalı ise iddialara göre yeni bir yerli dijital içerik platformu kuruyor. Dünya Gazetesi’nden Kerem Ülker’in haberine göre Ilıcalı, Kültür ve Turizm Bakanlığı dahil olmak üzere resmi başvurularını tamamladı. Resmi makamlardan gelecek onayın ardından platform üzerindeki çalışmaların hızlanması bekleniyor. Ancak tüm bunlar henüz birer iddia ve kesinliği bulunmuyor.

Kendi minyatür dünyasını yaratırken yalnızca maskelerden yardım almayan Japon sanatçı, yeni çalışmasında maskelerin yanı sıra termometreler, tuvalet kağıtları ve Covid-19 salgınıyla giderek popülerleşen diğer pek çok ögeye yer verdi. Tanaka, tasarımlarında basit bir maskeyi ustalık gerektiren açılardan çekerek pek çok farklı şeyi çağrıştırmak için kullanıyor.

Tasarımlara baktığımızda ise maskeleri bazen bir yüzme havuzu, bazen de ağaçların ortasında kalmış bir çadır ya da dalgalı bir deniz olarak görebiliyoruz. Hemen aşağıdaki videoda ise Tanaka'nın, cerrahi bir maskeyi nasıl minyatür yüzme havuzuna dönüştürdüğünü görebilirsiniz.

Ilıcalı’nın Türkiye’de Netflix’e rakip olma girişimine dair iddialar ile Exatlon Challenge programının gecikmeli olarak yayınlanması durumu bir araya gelince tablo biraz netleşiyor. An itibariyle her şeyin sadece bir iddia olduğunu tekrar vurgulamakta yarar var.