Oyun HaberleriPC OyunlarıPlayStation 4WII UXbox One

Project Cars’ın satış rakamları açıklandı

Slightly Mad Studios tarafından geliştiriciliği üstlenilen yarış simülasyonu oyunu Project Cars’ın satış rakamları açıklandı.

Daha önce Need for Speed: Shift serisinin de geliştiriciliğini üstlenen oyun geliştirme stüdyosu Slightly Mad Studios‘ın geçtiğimiz ay piyasaya çıkan yarış simülasyonu oyunu Project Cars büyük bir ilgiyle karşılanmıştı. Oyunun çıkış tarihi olan 7 Mayıs tarihinin üzerinde 1 ay geçti. Çıkışının ilk ve ikinci haftasında İngiltere’de haftanın en çok satan oyunları listesinde zirvede yer alan Project Cars’ın açıklanan satış rakamları ilk ay için oldukça iyi.

[link]Project Cars, İngiltere’nin zirvesini bırakmıyor[/link]

Project Cars, çıkışından bu yana 1 milyonu aşkın satış yaptı. Yapılan bu satışların 250 binlik kısmı Xbox One platformuna ait. Oyunun PC platformundaki satışları ise 160 bin ile sınırlı kaldı. Anlaşılan o ki Project Cars’ın yaptığı satışların büyük bir kısmını PlayStation 4 platformu oluşturuyor.

Geçtiğimiz ay yeni nesil konsollar ve PC platformu için çıkış yapan Project Cars, bu yıl içerisinde SteamOS ve Wii U için de çıkışını gerçekleştirecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu