Yeni FlatOut oyunu duyuruldu!

Yeni FlatOut oyunu duyuruldu!

2011 yılında çıkış yapan FlatOut 3: Chaos & Destruction'dan sonra uzun süreli bir sessizliğe gömülen FlatOut serisi sessizliğini bozdu.

Kanada merkezli video oyunu yayıncısı Strategy First, sahibi olduğu FlatOut serisinin yeni oyununu duyurdu. Strategy First, yeni FlatOut oyununun geliştirime görevini Kylotonn Entertainment isimli bağımsız Fransız video oyunu geliştiricisine verdi. Serinin son yayınlanan oyunu FlatOut 3: Chaos & Destruction'ında yayımcılığını yapan Strategy First, FlatOut 3'ün geliştirilme görevini Team6 Game Studios isimli Hollandalı video oyunu geliştiricisine vermişti.

Yeni FlatOut oyunu ile ilgili çok fazla bilgi paylaşmayan geliştirici ekip, oyunun 2016 yılında PlayStation 4, Xbox One ve PC platformu için çıkış yapacağını açıklıyor.

Yeni FlatOut oyununun yönetmenliği yapacak olan Emanuel Wall, yaptığı açıklamada FlatOut serisinin kendileri için önemli bir marka olduğunu ve serinin yeni oyunuyla ilgili fikirlerini yapıcı bir şekilde dile getiren güçlü bir oyuncu topluluğuna sahip olduklarını dile getirdi.

Aynı zamanda FlatOut serisinin yaratıcısı Bugbear Entertainment, şu anda Wreckfest isimli yeni oyunun geliştirilmesi üzerinde çalışıyor. Wreckfest, aynı FlatOut gibi araçların birbirini parçalayarak yok etmesi üzerine kurulu bir oyun.

Strategy First, yeni FlatOut ile ilgili daha fazla bilgiyi önümüzdeki günlerde oyuncular ile paylaşacak.