Yeni Doom oyunundan ilk videolar geldi

Yeni Doom oyunundan ilk videolar geldi

Köklü bir geçmişe sahip olan FPS oyunu Doom serisinin geçtiğimiz günlerde duyurulan yeni oyunundan ilk oynanış videoları geldi.

E3 oyun fuarına ilk kez bu yıl katılan video oyunu dağıtımcısı BethesdaE3 2015 fuarı kapsamında düzenlediği konferansında yılların eskitemediği FPS oyunu serisi DOOM'un yeni oyununu tanıttı.

Serinin yaratıcılarından id Software tarafından geliştirilen yeni Doom oyunu, serinin önceki oyunlarına kıyasla görsel anlamda çağ atlamış gibi duruyor. Geliştirici ekip serinin yeni oyununda grafikler üzerinde oldukça detaylı bir şekilde çalışmışlar ve gerçekten güzel görünen bir Doom oyunu yaratmışlar.

Yayınlanan oynanış videolarına baktığımız zaman grafikler bir kenara ilk dikkatimizi çeken şey, aksiyonun serinin önceki oyunlarına kıyasla biraz daha yüksek olması. Aksiyonun yüksek olması sayesinde yeni Doom bize bol heyecanlı dakikalar yaşatacak gibi görünüyor.

Yeni oyun ile birlikte silah çeşitliliği de artmış durumda. Silah çeşitliliği ile birlikte canavarların parçalanma animasyonları da kullanılan silahın canavara verdiği hasarın şekline göre geliştirilmiş.

Son olarak oyunda artık kendi haritanızı tasarlayabileceğiniz bir mod olacak ve bu haritaları çok oyunculu olarak da oynayabileceksiniz.

Yeni Doom oyunu önümüzdeki yılın başlarında PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkış yapacak. Merakla beklenen Doom'un yayınlanan ilk videolarını aşağıdan izleyebilirsiniz.

{{unknown}}
{{unknown}}