Yeni Battlefield oyunu geliyor!

Yeni Battlefield oyunu geliyor!

Electronic Arts, DICE tarafından geliştirilmekte olan Battlefield serisinin yeni oyununu resmen onayladı.

Electronic Arts'ın elinde tuttuğu en büyük serilerden biri olan Battlefield serisine uzun süredir bir sessizlik hakimdi. En son 2013 yılında çıkış yapan Battlefield 4 oyunundan bu yana serinin çıkış yapacak yeni oyunu oyuncular tarafından büyük merakla bekleniyordu. Geçtiğimiz Mart ayında çıkan Battlefield Hardline, Visceral Games tarafından geliştirildiği için ve oyunun ana hikayesinden bağımsız olduğu için tam anlamıyla serinin yeni oyunu değildi.

Uzun süredir Battlefield serisi adına sessizliğini koruyan Electronic Arts, sessizliğini bozdu ve yeni bir Battlefield oyununun geleceğini duyurdu. Electronic Arts'ın Baş Finansal Yetkilisi Blake Jorgensen'a gelen bir soruda şirketin gelecekteki ana yapımlarıyla ilgili planları soruldu. Jorgensen, bu soruya verdiği cepta her yıl yeni bir FPS oyunu çıkarmayı amaçladıklarını söyledi. Bu yılın FPS oyunu olarak Star Wars: Battlefront'u gösteren Jorgensen, gelecek yılın FPS oyununun Battlefield serisine ait olacağını söyledi.

Jorgensen'in verdiği bu cevaba bakarak gelecek yıl çıkacak olan Battlefield oyunun bu yıl çıkan Battlefield Hardline gibi başarısız bir oyun olmayacağını ve Star Wars: Battlefront gibi büyük emekler verilerek geliştirilecek bir yapım olacağını söyleyebiliriz. Kısaca Battlefield 5 geliyor desek yanlış olmaz sanırım.